2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

У Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму суспільство закликає активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали в майбутньому повноправними членами суспільства.

Починати треба СЬОГОДНІ, щоб завтра наше суспільство стало доступнішним таким дітям та відкрило для них усіх широкі можливості.

Чим раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям. Часто виникає питання, де межа між особливостями характеру та патологією. Тому варто чітко розмежовувати хворобу й особливості вдачі.

Основний критерій психологічно здорової людини – здатність до комунікації, адаптації до соціальних вимог і самореалізації.

Аутичність – це коли людина цілковито заглиблюється в себе, поринає у створений нею власний світ.

Причини аутизації, тобто заглиблення у своєрідну віртуальну дійсність, – найчастіше втеча від реальних проблем. Слід визначити, від якої саме проблеми людина прагне сховатися, – це може бути страх перед мінливим соціумом, перед спілкуванням з іншими людьми, неспроможність знайти й реалізувати себе, занижена або, навпаки, неадекватно завищена самооцінка, психотравмувальна ситуація та багато іншого.

Аутизм: сигнали, що мають насторожити

Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти цікавості до ігор із дітьми чи рідними або до будь-якої іншої взаємодії.

Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звуків, не всміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепетання у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показування пальцем, простягання руки, щоб дотягтися або помахати на прощання, у віці один рік та більше – відсутність реакції при звертанні на ім’я . Можуть бути труднощі при контакті віч-у-віч.

Дивна поведінка (рухи, що повторюються): дитина може, наприклад, упродовж тривалого часу крутитися, розгойдуватися, лаштувати іграшки в лінію тощо.

Проблеми з моторикою: складнощі стосовно координації рухів, ходіння навшпиньки.

Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.

Шлунково-кишкові проблеми: діарея, закреп, вибірковість щодо їжі.

Якщо у вашої дитини аутизм, не зволікайте – дайте їй реальний шанс стати повноцінним членом суспільства й починайте лікування та психологічну корекцію. 

Нещодавно в мережі з'явилася емоційна соціальна реклама, яка демонструє, як почуваються люди з аутизмом у громадському транспорті.

Національне товариство аутистів (The National Autistic Society) випустило серйозним ролик про те, як люди, що страждають від цієї хвороби, почуваються ізольованими у світі.

Відео показує молоду акторку Саскію Люпин, яка уявляє, як їде у метро. Дівчина постійно відчуває стрес та переживання через кожну дію оточення у вагоні. Хтось сміється, хтось просто засинає, а хтось помічає її та осудливо дивиться. Врешті, вона говорить: "Я страждаю аутизмом і через страх дуже рідко виходжу з домівки". Ролик закінчується фразою, що відчуття осуду змушує почуватися ще гірше.

Стрічка новин