Що відомо про вербу

Що відомо про вербу

Триває вербний тиждень. Чи знаєте ви щось цікаве про вербу? Корисна інформація про вербу для дітей і дорослих, зібрана в цій статті.

 У світі налічують понад 550 видів верб. Кора верби використовується при застуді (так як вона володіє антибіотичною дією). 

Верба є одним з найбільш швидко зростаючих дерев у світі. Вона може рости 3 метри у висоту щороку. Верби краще ростуть біля водних місць (але є й види які ростуть на пісках і болотах). Багато верб є декоративними (наприклад: верба ламка або верба кошикова). Для зміцнення пухких грунтів і пісків використовуються такі види верб як верба каспійська або шелюга (сильне, глибоке і широке коріння запобігає ерозії грунту). 

Барвники, витягнуті з верби використовуються для дублення шкіри. Також з кори верби виготовляють плетені вироби (корзинки, меблі, посуд). У листі деяких видів верб міститися флавоноїди, які мають противірусну дію, саме з них в медицині отримують — лютеолін. 

Саліцилову кислоту, вперше виявили у вербовій корі. Її  відкрив італійський хімік Рафаель Піріа. Сама назва цієї кислоти походить від латинської назви «Саліх», що означає «верба». Саліцилова кислота використовується при виробництві аспірину. 

Завдяки здатності поглинати велику кількість води, вербу часто садять у вологих місцях. У минулому, люди жували кору верби для лікування від лихоманки, запалення і болю. Верби ростуть (живуть) до 30 років. 

У Китаї вербу вважали символом пам’яті. Перед розлукою друзі приходили на берег річки і, зірвавши по гілці верби, дарували їх один одному напам’ять. 

Чому верба плакуча? Перед дощем на листках з’являються крапельки, які, часом, капають так часто, що під деревами земля стає мокрою. Звідси і пішла назва — «плакуча».

Стрічка новин