З містикою, автентикою та символами: у Полтаві відбувся допрем'єрний показ вистави «Страшна помста»

Автором інсценізації однойменної повісті Миколи Гоголя став відомий український режисер Сергій Павлюк. Разом із акторами полтавського театру він розкрив тему вічного гріха, який доводиться спокутувати наступним поколінням. Яскраве фантастично-містичне дійство одними з перших побачили наші журналісти.

Нова містична вистава з'явилася на сцені полтавського театру. «Страшна помста» - п'ята спільна робота гоголівців та херсонського режисера Сергія Павлюка.

Сергій Павлюк, режисер вистави «Страшна помста»

- Я дуже люблю містику. Я дуже люблю якісь такі речі, через які я можу достукатися до людей і сказати їм про те, що: «Люди добрі, давайте трішки подумаємо про нашу гріховну сутність, яка в нас закладена з першородним гріхом». І можливо це трішки щось змінить в людях.

Про гріхи на початку вистави зі сцени говорить і Микола Гоголь, роль якого виконав Богдан Чернявський.

- Гріх є невід'ємною частиною роду нашого людського. Сьоме покоління спокутує гріхи предків своїх.

Тема вічного гріха розкривається за допомогою яскравої обрядовості, автентики, символізму. «Страшна помста», кажуть творці вистави, - це можливість пройти цикл життя: народження, одруження, становлення особистості, боротьба зі страхами, осмислення гріхів, пошук спокути.

Над виставою режисер та актори працювали протягом двох місяців. Свій задум Сергій Павлюк втілював разом із балетмейстером Юрієм Буссом, хормейстером Руженою Рубльовою, художником-постановником та художником по костюмах Сергієм та Наталією Ридванецькими. Сама ж робота з акторами, говорить режисер, йшла легко, далися взнаки попередні спільні постановки з полтавським театром.

Сергій Павлюк, режисер вистави «Страшна помста»

- В основному проблема режисера і, можливо, талант режисера має бути в роботі з людьми. Я до цього зараз тільки доходжу, працюючи вже 12 років. І усвідомлюю, що режисура не в тому, щоб вигадати класні фішки, а мені це вдається дуже легко, а навчитися працювати з актором. Тому що актор - він основний, актор в театрі має бути головним. Він доносить основну ідею до глядача.

Позитивно говорять про співпрацю із херсонським режисером і в полтавському театрі.

Владислав Шевченко, головний режисер Полтавського обласного театру ім.М.Гоголя

- Сергій Миколайович завжди приносить таку нову хвилю, нову енергію, нове бачення, нові трактовки. І це надзвичайно чудово, коли актори мають можливість попрацювати з різними режисерами, відчути різну школу театральну, різну можливість реалізувати себе, показати себе з різних боків.

«Страшна помста» від гоголівців прийшлася до вподоби першим глядачам.

Сергій Супрун, глядач

- Задумка сама і реалізація цього твору - Сергій Павлюк - постановник - дуже цікава. І якось, знаєте, «зайшло». На мій погляд, тут поєднується і містика, і десь якісь комедійні моменти. Не те, щоб страшно, але цікаво спостерігати за тим, що відбувається на сцені.

Прем'єра цієї вистави відбудеться в рамках 10-го ювілейного театрального фестивалю «В гостях у Гоголя» 28 березня.

Стрічка новин