Відбулася зустріч медиків Полтавщини з керівництвом Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Про те, як «гроші мають ходити за пацієнтом», та інші нововведення медичної реформи обговорили на засіданні. Побувала там і наша знімальна група.

В українській медичній стоматологічній академії у понеділок пройшла зустріч медиків Полтавщини з керівництвом Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації. Основне питання для обговорення - медична реформа. Зміни насамперед торкнуться первинної медичної ланки, тобто сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів, говорить директор обласного Департаменту охорони здоров'я.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Дуже багато нарікань, які йдуть. Постійно виділяється певна сума ресурсів, ефективність використання ресурсів, задоволеність пацієнтів у наданні медичної допомоги, дотриманні того обсягу.

Тепер зарплатня лікарів первинної ланки залежатиме від кількості пацієнтів у кожного з них, а не від фіксованої ставки. Хворі самі обиратимуть собі лікаря незалежно від свого місця проживання, тобто скасовується географічна прив’язка. «Гроші ходять за пацієнтом» - саме так охрестили цю систему.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Держава говорить, що первинна допомога забезпечує 100 відсотково. Буде розроблений гарантований пакет. Він є вже сьогодні. Я думаю що найближчим часом ми його вже побачимо.

Держава тепер не платитиме за ліжко-місця, а тільки за послуги реально наданні хворим. Буде створено «Державний гарантований пакет», в якому прописані єдині тарифи на всі послуги. 

Безкоштовно буде надання первинної, екстреної та паліативної допомоги. З власної кишені пацієнту доведеться заплатити за естетичну медицину, частково стоматологію та звернення до вузького спеціаліста без скерування.

Стрічка новин