Як впливає Блакитний Місяць на людину

Як впливає Блакитний Місяць на людину

Наприкінці березня нас очікує особливе астрономічне явище – повний Блакитний Місяць. Він буває тільки раз на 2,7 роки, тому його не можна пропустити! Розповідаємо, який вплив на людину та її психіку матиме супутник Землі у день повні.

Блакитний Місяць – це другий повний місяць у березні 2018. Це явище досить рідкісне, а відбувається воно тому, що в місячному календарі всього 29,5 дні, що трохи менше за кількість діб у календарі. Тому іноді в році ми бачимо не 12, а цілих 13 повних Місяців.

Багато хто запитує, чи не забарвиться Місяць в блакитний колір і чому це явище називається Блакитним Місяцем? Насправді – супутник Землі не змінить колір. Ця образна назва запозичена від англійського вислову "Once in a Blue Moon", що в перекладі на українську означає "Як рак на горі свисне".

Повний місяць – це період місячного циклу, при якому світило досягає піку свого "розміру". При цьому його вплив на все живе посилюється і досягає максимального рівня. Хай там як вважають скептики, але повний Місяць таки впливає на людину, але наскільки серйозно?

Як впливає повний місяць на людей?

Згадайте шкільні уроки географії, на яких вчили, що припливи і відпливи в морях і океанах безпосередньо залежать від фази Місяця. А людина, як ми знаємо, на 80% складається з води, тому – хочемо ми того чи ні – а фази Місяця дійсно мають на нас певний вплив. Найбільш гостро він проявляється, коли супутник Землі перебуває в фазі повного місяця.

Люди давно помітили, що в цей період емоції загострені, а невблаганна статистика показує, що найвищий відсоток самогубств, як і загострення різних хронічних захворювань, в першу чергу – психічних, також припадає на фазу повного Місяця. Недарма людська фантазія приписує підвищену активність в час повні усілякій нечисті: вовкулаками, перевертням і відьмам.

Ми вже переконалися, що повний Місяць таки впливає на здоров'я людей. Перш за все – "страждає" нервова система, особливо в людей з нестабільною психікою. У багатьох загострюються або змінюються рефлекси, спостерігається сплеск як позитивних, так і негативних емоцій: фатальна приреченість, відчайдушна радість, незрозумілі фобії. Навіть здорові люди в ці дні скаржаться на безсоння.

Але не тільки на психічні процеси й емоційний стан може впливати Місяць. Численні експерименти (відомі ще з часів Гіппократа) доводять, що в повний Місяць різко знижується швидкість обміну речовин в організмі, тобто він негативно діє на стан крові, що пояснюється прискоренням біохімічних процесів.

Висновок простий: на ці дні краще не призначати операції. По-перше, частіше трапляються кровотечі, які важко зупинити, а по-друге, процес одужання буде більш тривали. Натомість максимально ефективним буде очищення організму.

Хто в зоні ризику? Тяжко переживати повний Місяць людям з хворим серцем і гіпертонікам: стабільна робота серця порушується, а кількість рідини в тканинах зростає. Зростає і ризик захворювань шлунково-кишкового тракту і отруєнь, що пояснюється активізацією життєдіяльності різних вірусів і мікробів. Крім того, відзначають фахівці, лікарські препарати в цей час менш ефективні, збільшується ризик побічних явищ.

Що не можна робити в Повний місяць

Не покладайтеся на волю випадку і не будьте фаталістом, списуючи всі проблеми на Місяць, адже багато чого залежить від вашої поведінки в цей період.

Краще не вживати в цей час алкоголь: психіка на все реагує загострено, а захисні механізми тіла знижуються. Навіть якщо ви запрошені на важливу подію і не можете "не пригубити", обмежтеся, наприклад, келихом вина.

Подбайте про свою психіку і не навантажуйте її додатково переглядом фільмів жахів, кримінальних новин, а деяким особливо чутливим і емоційним натурам і звичайних досить, щоб отримати стрес. Тимчасово відмовтеся від такого сумнівного задоволення.

Те ж саме можна сказати і про спілкування з неприємними вам людьми: якщо не виходить відмовитися від нього зовсім, постарайтеся звести стресові розмови до мінімуму.

Стрічка новин