Як компенсувати нестачу вітамінів в організмі при весняному авітамінозі

Як компенсувати нестачу вітамінів в організмі при весняному авітамінозі

Якісний комплекс вітамінів та мікроелементів допоможе позбутися авітамінозу. Причиною млявості та різних нездужань є банальний весняний авітаміноз.

Багато хто навесні збільшує щоденний раціон різноманітними сирими овочами та фруктами, починає пити синтетичні вітаміни. Однак фахівці кажуть, що це хибна думка і радять підходити до цієї проблеми комплексно. Допоможе позбутися авітамінозу якісний комплекс вітамінів та мікроелементів.

"Перша причина весняного авітамінозу – харчування, – розповідає  терапевт Олександр Агранов. – Адже в продуктах, в яких є природні вітаміни, ці корисні елементи через якийсь час розпадаються. Краще вітаміни зберігаються в сушених продуктах та консервації. Продукти, якими харчуємося взимку, бідніші на вітаміни, ніж ті, які споживаємо влітку. Навіть ті продукти, що виростають навесні на грядці, швидкими темпами, не мають необхідної кількості вітамінів".

Справді, збагачені вітамінами та мінералами тільки ті овочі, які з'являються влітку. Ще одна причина авітамінозу – те, що продукти, якими ми харчуємося взимку, дуже калорійні і потребують затрат енергії на їхнє засвоєння. Цінність синтетичних вітамінів теж сумнівна. Навіть якщо вони не підроблені, не факт, що добре засвоюватимуться організмом. За різними даними коефіцієнт засвоєння організмом аптечних вітамінів складає 10-40%. Окрім правильного харчування та вживання вітамінних комплексів, аби підтримати імунітет в умовах весняного авітамінозу, лікарі радять більше гуляти на свіжому повітрі, робити ранкову гімнастику й розумно планувати робочий день.

Фахівці радять при виборі вітамінних препаратів не орієнтуватися на одну лише ціну за принципом «що дорожче, то краще». Насправді, дорогі й дешеві вітаміни за складом практично однакові. Насамперед, зверніть увагу на склад препарату – дозування, перелік складових. Річ навіть не в самому препараті, а в засвоєнні його організмом. Теоретично компенсувати брак вітамінів в організмі винятково завдяки споживанню певних продуктів можна. Але сумнівно, що заради цього ви готові з’їсти за день, наприклад, шість кілограмів моркви – саме стільки потрібно для того, щоб отримати добову дозу бетакаротину.

"Повноцінне засвоєння вітамінів можливе за рахунок не збільшення кількості продуктів харчування, а їхньої якості, – каже Олександр Агранов. – По можливості в раціон треба включати продукти, які природно зберігають вітаміни. Наприклад, якісні зернові культури. У пророщеному зерні зберігається велика кількість корисних речовин. Найбільше – в зародку. Це фактично те, що викидаємо при обробленні зерна. Якщо в борошні залишається зародок, воно буде сіруватого кольору. Борошно, яке ми використовуємо для випічки – "рафіноване". Більшу кількість вітамінів має борошно грубого помелу".

Суперпродукти містять багато вітамінів. Існує таке поняття як суперпродукти. Вони містять в собі природний концентрат вітамінів та мінералів. Наприклад, це зародки пшениці (правильно оброблена), сушені ягоди, сухофрукти, горіхи, насіння (сушене, а не смажене).Окрім суперпродуктів, є різноманітні напівлікарські трави, в яких слабо виражено лікарський ефект. Це вітамінні напої, а саме: шипшина, бруньки берези тощо.Не менш важливими є мінерали. Це мікро- та макроелементи (калій, кальцій, магній). Іноді нестача якогось навіть мікроелементу може привести до виснаження організму. 

Нестача йоду в організмі приводить до хронічної втоми, а нестача цинку – до зниження імунітету та потенції. Велику кількість корисних речовин містять соки. За кордоном є попит на суперсоки. Їх виготовляють з рослин. Популярності серед населення набув сік ноні (гавайський ноні). Також корисними є рослини адаптогени, які підвищують життєві сили, це – женьшень, родіола рожева, золотий корінь, ехінацея. Ці препарати варто вживати під наглядом лікаря, аби не виникло побічних ефектів.

Стрічка новин