На Полтавщині розвиватимуть туристичний потенціал

З цієї метою облдержадміністрація підписала меморандум про співпрацю із Всеукраїнською федерацією роботодавців України у сфері туризму. Її представники говорять: останній світовий тренд - розвиток не лише усім відомих національних візитівок країни, а й створення подібних локальних цікавинок, відродження автентичності та самобутності регіонів.

У Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського зібралися екскурсоводи, музейники, історики. Вони - учасники семінару, присвяченого обговоренню загальної концепції розвитку туристичного потенціалу області.

Микола Білокінь, заступник голови Полтавської ОДА

- Туризм - це в першу чергу виховання, це духовність. Духовності нам не вистачає. Ми повинні розвивати себе, ми повинні відходити від агресії, від ворожості, якої сьогодні дуже-дуже багато.

З цією метою підписують меморандум із Всеукраїнською федерацією роботодавців у сфері туризму. Ця угода має поглибити співпрацю та вивести її на новий рівень.

Тетяна Тимошенко, голова Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України

- Усі говорять в Україні про національний туристичний продукт, про просування бренду України, але дуже мало хто говорить про створення таких локальних, регіональних туристичних продуктів. А зараз найбільший тренд європейський - це саме географічна локалізація, тобто невеличка територія з якоюсь своєю унікальною, історичною спадщиною.

Полтавщині є, що запропонувати у цьому контексті: є і видатні історичні постаті, і культурні та громадські діячі, які колись жили чи працювали на теренах нашої області. У районах, кажуть представники місцевих відділів культури, у цьому напрямку працюють вже давно.

Людмила Кімлик-Яроха, начальник відділу культури і туризму, молоді та спорту Зіньківської РДА 

- Відділ культури розширює музей, розробляємо туристичні маршрути видатних земляків. Це і брати Нитченки, і брати Зерови, і брати Тютюнники. В цьому році планується спільно з обласним бюджетом виділити кошти на реконструкцію приміщення Народного історичного музею у м.Зінькові і відкрити кімнати по кожних видатних земляках.

Поряд із відомими земляками полтавці мають ще одну унікальну перевагу, говорять експерти. Це - мальовнича природа.

Тетяна Тимошенко, голова Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України

- Природа цього краю вона дивовижна, вона надихає, вона сприяє розвитку будь-яких форм туризму. Скажімо, сімейного відпочинку. Це дуже важливо, оскільки зараз сімейні цінності, родинні цінності знову стають модними і цей такий активний сімейний відпочинок дійсно потребує створення унікальних продуктів для сім'ї.

Зараз, продовжує Тетяна Тимошенко, серед основних трендів галузі - автентичність та колорит.

Стрічка новин