Як і коли збирати березовий сік

Як і коли збирати березовий сік

Точних дат для збору березового соку не існує. Все залежить від конкретних погодних факторів. В один рік весна вступить у свої права в самому початку березня, а в інший час і в кінці місяця буде занадто рано. Слід орієнтуватися на час танення снігу, і звертати увагу на березові бруньки . Якщо з'явилися перші проталини, а нирки стали набухати - готуйте посуд і інструмент. Полювання за соком припиняється тоді, коли починають розпускатися перші листочки.

У будь-якому випадку, початок сокоруху завжди визначають емпіричним шляхом. Вийдіть на прогулянку в березовий гай і зробіть невеликий надріз на старій березі. Якщо на корі виступить прозора, як сльоза крапелька, значить - час настав! Кожному збирачеві соку необхідно пам'ятати один важливий момент - максимальну користь організму принесе тільки та рідина, яку збирали в екологічно чистій місцевості, так як будь-яке дерево, в тому числі і береза, володіє значною поглинанням, і вбирає з себе всі шкідливі домішки з навколишнього середовища.

Як це робити правильно? Збір соку повинен не тільки принести користь вам, але і не нашкодити дереву. Тому необхідно виконувати кілька простих правил. Для збору дорогоцінної вологи завжди вибирайте дорослі дерева з товщиною ствола не менше 25-40 см. Крім того, з таких дерев сік виходить більш зрілий і солодкий. У стовбурі за допомогою гострого інструменту робиться неглибоке отвір, до якого прилаштовується саморобний лоток. Висота від землі повинна складати близько 20 см.Саморобний жолобок направте в банку або іншу підготовлену ємність. На одній березі в залежності від її розмірів можна робити не більш трьох-чотирьох надрізів.

Ранку після від'єднання лоточка, слід обов'язково закрити за допомогою садового вару, дерев'яного «чопика», воску або моху, щоб дерево не заразилося спорами патогенних грибів або іншими «болячками». Кілька невеликих хитрощів. Щоб зібрати якомога більше соку і принести мінімальної шкоди березі, запам'ятайте кілька маленьких, але важливих нюансів. На самому початку сезону вибирайте дерева, розташовані на сонячних узліссях. Там земля прогрівається набагато швидше, і сокодвижение починається раніше.

Запам'ятайте, що сік рухається в поверхневому шарі деревини відразу під корою, тому в глибоких і великих отворах немає необхідності. Оптимальним інструментом для різання отворів в корі служить акумуляторна дрель зі свердлом діаметром до 1 см. Такі ранки не принесуть серйозного шкоди дереву і будуть цілком достатні для отримання соку. Активний сокорух відбувається у відрізок часу між 11 і 18 годинами. Саме в цей період найбільш доцільно збирати сік. Не складайте на добу більше одного літра соку з однієї берези. Занадто великі обсяги втрат можуть погубити рослина. 

Краще обійдіть кілька дерев, «подоївши» кожне потроху. Для збору соку найзручніше використовувати звичайну пластикову пляшку, так як її легше зафіксувати в потрібному положенні, так і лісового сміття в вузьке горло потрапить менше. Як направляючу для цівки рідину, використовують найрізноманітніші пристосування, але зручніше і доступніше всього пучок чистою трави, одним кінцем вставлений в отвір, а іншим - спрямований в ємність для збору.

Стрічка новин