Які кімнатні рослини приносять шкоду

Які кімнатні рослини приносять шкоду

Рослини в будинку створюють затишок, допомагають очистити повітря, здатні зміцнювати імунітет людини, і просто приємні для очей. У квіткових магазинах та на ринках в наш час кожен бажаючий може вибрати собі зеленого улюбленця за смаком. Але не всі рослини можна вирощувати вдома, особливо якщо у вас є маленькі діти. За манливою красою може критися небезпека для здоров'я і благополуччя членів родини, передає Ukr.Media.

Народна мудрість. Якщо вірити народним прикметам, в будинку не можна заводити кучеряве і рослини що плетуться  (ліани, плющ, в'юни і т. д.). Це може пошкодити особисте життя господині, оскільки чоловік у такому будинку не затримається.Також не варто вирощувати кактуси в спальні дівчини на виданні. Агресивна рослина здатне відвернути від неї всіх наречених, тому краще перенести його в іншу кімнату, а ще краще у вітальню. Там воно буде охороняти будинок від тих, хто прийшов з поганими думками. Але крім народних прикмет, існують цілком доведені наукові думки про те, які рослини можуть бути небезпечні для здоров'я і благополуччя сім'ї.

ДИФФЕНБАХІЯ

Досить поширена в наш час кімнатна рослина. Часто його можна побачити навіть в дитячій кімнаті. Дійсно, його яскраве забарвлення приваблює увагу, але також і таїть у собі небезпеку. Зламаний або пошкоджений лист рослини виділяє токсичний сік, здатний викликати опік слизової оболонки, особливо при попаданні в рот, ніс або очі. А всім відомо, як діти люблять пробувати все на зубок.Крім того, деякі господині, пересаджуючи кімнатні рослини, часом, користуються столовими приладами – ножами або ложками. Якщо їх потім погано вимити, це може викликати отруєння.

ОЛЕАНДР

Зазвичай цей великий квітучий чагарник висаджують у дворі приватного будинку, але іноді на зиму заносять додому. Робити цього у жодному випадку не можна. Стебла, квіти, листя та плоди цієї красивох субтропічної рослини дуже отруйні. Так що зайвий раз подумайте, висаджувати його навіть на вулиці біля будинку, якщо у вас є маленькі діти.Також необхідно дотримуватись обережності при пересадці олеандра – щоб сік не потрапив на шкіру, користуйтеся гумовими рукавичками, а потім ретельно мийте руки. Не варто розміщувати поруч з чагарником лавочки або альтанки, щоб вдихати його аромат – тривале знаходження поруч з чагарником може викликати отруєння.

АЗАЛІЯ

Це рослина виглядає приголомшливо, а його оксамитове різнобарв'я люблять багато садівники. Здається, милуватися квіткою можна нескінченно, але ця красуня – з колекції рододендронів підступна. У її листі містяться алкалоїди, які використовують для створення деяких наркотичних речовин.Торкатися до листя азалії не рекомендується, оскільки вони містять токсичний сік. Ознаками його попадання в організм стає рясне слиновиділення, печіння у роті, нудота. У великих кількостях ця отрута може призвести до летального результату.

КРОТОН

Це рослина також досить популярна у любителів кімнатних квітів. Його різнокольорові листя дійсно виглядають досить ефектно. Але саме вони таять у собі небезпеку для людського організму.Сік кротона отруйний. При попаданні в організм він здатний викликати блювоту, діарею, а при контакті з шкірою – дерматит. Тому ніколи не пересаджуйте кротон з допомогою столових приладів і без рукавичок. А якщо в будинку є маленькі діти або домашні вихованці, які можуть «пополювати» на рослину, краще і зовсім його не заводити.

ГЕРАНЬ

Цю рослину ви могли бачити на підвіконні ще у своєї бабусі. І тим не менш в будинку його краще не мати. Небезпека герані не тільки в отруйному соку, але і в сильному запаху, а точніше в аеро-аллергенах, які поширюються по повітрю.Однозначно воно не підходить для дитячої кімнати, а також приміщень, де бувають люди, схильні до астми або алергії. При попаданні всередину соків рослини може виникнути головний біль, порушитися травлення і в'язкість крові. Але якщо ви все ж вирішили завести собі цю красуню – «пропишіть» її на балконі.

Стрічка новин