Чому шашлики небезпечні для здоров'я

Чому шашлики небезпечні для здоров'я

На думку вчених, вживання м'яса, яке готувалося на відкритому вогні (мангалі, барбекю), підвищує ризик розвитку гіпертонії. До такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету після проведення досліджень.

Фахівці вели спостереження за 100 000 добровольців, досліджуючи їх здоров'я та спосіб життя періодом від 12 до 15 років. На самому початку експерименту жоден учасник не мав високого тиску, серцево-судинних захворювань, діабету або раку.Дослідники спостерігали за тими людьми, які регулярно (частіше 15 разів на місяць) вживали м'ясо, приготоване при високих температурах на відкритому вогні. 

Також спостереження велося за тими, хто їв таке м'ясо рідше чотирьох разів на тиждень. Виявилося, що люди з першої групи мали ризик високого тиску на 17% вищий, ніж учасники з другої групи. На завершення дослідження підвищений тиск спостерігався у більш, ніж 37 тисяч осіб.

Учені заявляють, що результати проведеного дослідження дають всі підстави вважати, що метод приготування м'яса на відкритому вогні підвищує ризик гіпертонічної хвороби. І щоб уникнути проблем з підвищеним кров'яним тиском, необхідно виключити з раціону продукти, які піддаються термічній обробці на відкритому вогні.

До того ж, м'ясо, приготоване на відкритому вогні, і з апетитною скоринкою, є джерелом канцерогену – акриламіду. Якщо продукти варити або парити, а не смажити або готувати на відкритому вогні, акриламід утворюватися не буде .Однак дієтолог Джудіт Вайлі-Росетті заспокоює любителів барбекю і шашликів і пропонує альтернативні методи обробки м'яса:

"Найголовніше – це знати міру і дружити зі здоровим глуздом. Існує чимало способів приготування їжі на відкритому повітрі: наприклад, використання диму замість вогню". 

Стрічка новин