Нестандартний урок: замість вчителя – психологи та поліція

У Полтавській ЗОШ №25 проводять навчання з правової освіти. Для цього запрошують фахівців, щоб учні були краще обізнані в правових аспектах. Під час таких уроків говорять про відповідальність, злочини та неправомірну поведінку. 

Роман Лізін – учень 8 класу. Хлопець вважає, що правова освіта – необхідна річ.

Роман Лізін, учень Полтавської ЗОШ №25

- Я вважаю, що багато учнів, які навіть робили якісь негарні справи або якісь вчинки, вони, можливо, зрозуміють, що так не можна робити, що це не правильно і стануть на правильний шлях.

«Урок» розпочинається традиційно, але замість вчителя виступає поліцейський. Він розповідає учням про правопорушення та відповідальність за таку діяльність. Фахівці вважають: варто застерегти та попередити молодь, щоб не виникало неправомірних ситуацій. 

Денис Верхогляд, головний спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради

- Сподіваємось, що це буде корисно нашим дітям для того, щоб не допустити тієї ситуації, яку ми зараз бачимо в Україні: багато насильства, жорстокості і в сім'ях, і на вулиці. 

Заступник директора з виховної роботи Полтавської ЗОШ №25 Ірина Єрмолаєва розповідає: такі зустрічі дітей з фахівцями у школі практикують часто.

Ірина Єрмолаєва, заступник директора з виховної роботи Полтавської ЗОШ №25

- Взагалі в нас в школі пріоритетним напрямком є правова освіта дітей і попередження правопорушень. Ми проводимо різні форми роботи: години спілкування, зустрічі з представниками правоохоронних органів.

Крім цього, наголошують вчителі, важлива робота учнів з психологом. Адже підлітковий вік – складний період. 

Світлана Большева, психолог БО «Світло надії» 

- Підлітковий вік – він особливий, він найважчий в житті людини, найважчий як для самого підлітка, так і для тих людей, хто його оточує, тому звичайно підтримка психолога важлива, особливо, коли підлітки не можуть звернутися до інших близьких людей для себе дуже важливо.

«Гості» обіцяють і надалі приходити з візитами до підлітків, щоб молодь не потрапила до неприємних ситуацій.

Стрічка новин