У 2017 році в Полтавській області знизилася захворюваність на туберкульоз

Фахівці наголошують: вилікуватися важко, але можливо, та радять: слід вчасно звернути увагу на симптоми. І як тільки з'явилася слабкість, кашель, що триває понад 2 тижні, та підвищення температури без причини – варто пройти обстеження.

Цього дня стіл під час брифінгу у Департаменті охорони здоров'я закладений не тільки паперами та брошурами, а й квітами. Фахівці вирішили долучитися до Всеукраїнської акції «Квітни, а не хворій», спрямованої на боротьбу з туберкульозом.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру

- На сьогоднішній день, на жаль, прогресує епідемія відносно мультирезистентного туберкульозу. І Україна входить в першу десятку – шосте чи сьоме місце по розповсюдженості на кількість населення мультирезистентного туберкульозу.

Володимир Печериця наголошує: варто вчасно проходити обстеження та робити флюорографію. Вилікуватися важко, але можливо. 

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру

- Якщо говорити у порівнянні з минулим роком, то у нас десь на 5-6% знизилася захворюваність на туберкульоз. Вона (захворюваність) разом з рецидивами по Полтавській області складає 65% та 63,9 % по Україні. Показник захворюваності по Україні знизився десь на 5%, а чекали на 6%. Аналогічна ситуація у нас по смертності.

Фахівці радять: важливо вчасно звернути увагу на симптоми. І як тільки з'явилася слабкість, кашель понад 2 тижні та підвищення температури без видимої причини, слід звернутися до лікаря. 

Стрічка новин