Полтавці пройшли обстеження на пересувному флюорографі

На Театральній площі у п'ятницю перехожі мали змогу перевіритися на туберкульоз в рамках Всеукраїнської акції «Квітни, а не хворій». Її щороку влаштовують у Полтаві.

Цей білий автобус щороку з'являється на Театральній площі наприкінці березня. У ньому – пересувний флюорограф, за допомогою якого будь-хто може перевіритися на туберкульоз. Акція «Квітни, а не хворій», присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, має на меті, перш за все, привернути увагу полтавців до цього захворювання.

Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО «Світло надії»

- Друга мета проведення цієї акції – донести інформацію про те, що на сьогоднішній день туберкульоз виліковний. Це захворювання лікується. Але за умови, якщо людина вчасно пройде обстеження і вчасно буде виявлене захворювання.

По місту Полтаві фахівці відзначають тенденцію до зменшення вперше виявлених випадків туберкульозу. Якщо раніше на рік їх було 160, минулоріч зафіксували 130 нових хворих. Змінилося і саме лікування.

Михайло Ільченко, зав. поліклінічним відділенням Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру

- Якщо раніше у нас не вистачало медикаментів або не вистачало сил, щоб довести цього хворого до виліковування, то на сьогоднішній день, якщо хворий бажає лікуватися, будь-який його каприз: може лікуватися у нас в диспансері. Якщо йому далеко добиратися, ми можемо віддати його в сімейну амбулаторію, Червоний Хрест, «Світло надії» бере наших хворих. Медикаментами сьогодні держава забезпечує 100-відсотково, і питань з лікуванням у нас немає.

В ефективному лікуванні туберкульозу велике значення, кажуть медики, має вчасне діагностування. У цьому якраз і допомагають регулярні обстеження на флюорографі. Їх варто робити не рідше, ніж один раз на рік. І якщо люди лінуються йти до лікарні, аби перевіритися на туберкульоз, пересувний флюорограф вирушає до них сам. Не зміг оминути його цього дня і Костянтин Миколайович.

Костянтин Тимошенко, полтавець

- Я просто йшов повз Театральну площу, дивився анонс Гоголівського фестивалю, і звернув увагу, і вирішив скористатися моментом.

Під час таких акцій щороку на пересувному флюорографі вдається обстежити в середньому півтори сотні осіб.

Стрічка новин