У містобудівному законодавстві – зміни

Вони набрали чинності 6 червня 2017 року, але про їх особливості знають ще не всі представники ОТГ Полтавської області. Саме тому з цього питання провели нараду, щоб з'ясувати всі незрозумілі моменти. Тепер за порушення у містобудівній документації доведеться сплатити 370 прожиткових мінімумів, а було – 90. А от терміни на усунення порушень тепер визначатимуть не інспектори, а документ – додаток до порядку архітектурно-будівельного контролю.

У зеленій залі Полтавської ОДА – представники ОТГ з усієї області. На меті – обговорення змін до чинного законодавства містобудівної документації від 6 червня 2017 року. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Я вважаю, що це дуже цікава тема, і я б хотів, щоб всі ви розуміли, що Полтавська область сьогодні має достатньо високий рейтинг у розвитку областей України, і окрім того, що ми на високому рівні по індексу економічної спроможності, ми також маємо високий рівень будівництва.

Змінилися не тільки штрафні санкції та терміни усунення порушень у містобудуванні, а й відбулися зміни в оформленні документації. Фахівці наголошують: такі нововведення мають й позитивні аспекти. 

Ірина Особік, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Це допоможе вивести на більш високий рівень будівельну галузь – це по-перше, а по-друге, буде більше прозора в своєму провадженні, скажемо так.

Директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова наголошує: усі основні зміни можна об'єднати у три пункти.

Олена Морозова, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної  інспекції у Полтавській області

- Перше - перехід від категорій складності будівництва до класу наслідків відповідальності. Друге - перехід від трьохстадійної дозвільної системи: раніше у нас було повідомлення, декларація і дозвіл до двостадійної дозвільої системи: повідомлення і дозвіл. Третє - це підвищення відповідальності як суб'єктів містобудування, так і посадових осіб органів Держбудконтролю.

За порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності тепер передбачено збільшення штрафних санкцій. До 6 червня 2017 рік ця сума складала 90 прожиткових мінімумів для працюючих громадян. А після цієї дати сума зросла до 370 мінімумів.

Директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова розповідає: крім цього, змінилися терміни усунення порушень, які виявлені під час здійснення заходів контролю. До набрання чинності змін інспектор на власний розсуд установлював терміни, а тепер час на усунення порушень визначається згідно з додатком до порядку архітектурно-будівельного контролю від  23 травня 2011 року.

Стрічка новин