Нове слово у науці і техніці говорять юні винахідники

У Полтаві відбувся традиційний обласний зліт вихованців центрів науково-технічної творчості. Розповісти про свої розробки, а також продемонструвати їхню дію сюди з'їхалися представники різних районів та міст Полтавщини.

Розумні і талановиті. Ці хлопці після шкільних уроків не гають часу дарма: вивчають нові радіосхеми та працюють над своїми технічними розробками. 

Максим Шаркий, учасник обласного зльоту юних любителів науки і техніки

- Годинник працює від мережі 220 вольт. Проте, не збивається при відключенні електроенергії, бо має автомономне живлення, батарейку – 3 вольта. Годинник має 4 будильника, які легко запрограмувати. Цей пристрій може показувати не тільки час, а й температуру з точністю до десятих.

Свій розумний годинник Максим цього дня презентує на обласному зльоті юних любителів науки і техніки. Цей захід на Полтавщині проводять, починаючи з кінця 70-років. Він, кажуть організатори, покликаний залучити учнівську молодь до раціоналізації та винахідництва.

Володимир Дуброва, директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

- Він систематизує роботу самого вихованця, який ходить на гурток технічної творчості, він його спонукає до індивідуальної роботи, до пошуку нових форм, знань, методики, яка на сьогоднішній день є в позашкільній освіті.

Крім того, обласний зліт – це певний підсумок за попередній рік роботи. Юні техніки захищають тут свої винаходи чи раціоналізаторські пропозиції, а також виконують так звані «винахідницькі» завдання. Розробки стосуються різних сфер життя: промисловість і сільське господарство, авіація і космонавтика, інформаційні технології, конструкторська діяльність.

Веніамін Коломієць, учасник обласного зльоту юних любителів науки і техніки

- Цей винахід потрібен для вимірювання індуктивності котушок і ємності конденсаторів. Він дуже корисний для людей, які конструюють різні радіоприбори. Якщо в котушці буде неправильна індуктивність, це призведе до неправильної роботи приладу.

Освітяни кажуть: такі заходи дають змогу дітям реалізувати свій науковий та технічний потенціал.

Сергій Рибалко, представник Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Позашкільна освіта дуже важлива в системі загальної безперервної освіти, оскільки дуже часто захоплення дітей та молоді, вони переростають у професійні навички, стають їхнім призначенням.

Свої розробки цього дня презентували вихованці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та представники 12 станцій юних техніків, які працюють в різних районах області.

Стрічка новин