Чи буде "Скіфське золото" знову в Україні?

Чи буде "Скіфське золото" знову в Україні?

Окружний суд Амстердама ухвалив, що «скіфське золото» має бути передане Україні. Артефакти залишатимуться в Нідерландах протягом всього періоду, під час якого сторони можуть оскаржити це рішення протягом трьох місяців у вищому суді.

Після оскарження може пройти ще один рік, як Верховний суд ухвалить своє рішення.«Суд вирішив, що кримські артефакти повинні бути передані державі Україна. Вони є частиною культурної спадщини держави Україна», — йдеться у рішенні.Україна має заплатити музею Аллард Пірсона за зберігання артефактів 111 тис євро. 

Музеї Криму повинні заплатити Україні та музею Аллард Пірсона 2 800 євро відшкодування витрат.Згідно з українськими законами, всі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання на підставі укладених контрактів.

Дія контракту, який надає право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсона, минув 13 червня 2014 року, після чого, відповідно до закону, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

Стрічка новин