У Художньому музеї ім.Ярошенка презентували альбом «Графіка» В.Кузьменка

В Україні останній відомий як художник-ілюстратор та художник-графік. Його ваблять далекі дороги, нові враження, екзотичні пейзажі. Саме такі роботи зібрані в каталозі митця.

Віктор Кузьменко власноруч оформив близько 400 книжок різних авторів. Наразі ж власний альбом картин митця презентували у Полтавському Художньому музеї ім.Ярошенка. У каталозі – близько ста його робіт. Куратор арт-проекту «Artmoda festival» Руслан Рунно говорить: всі картини, які увійшли до видання, художник відбирав самостійно.

Руслан Рунно, куратор арт-проекту «Artmoda festival»

- Ми хотіли показати цілісний проект. Тобто, дія виставки, дія презентації. Так же само є друковане видання, де шанувальники графіки можуть подивиться більш цілісно.

Альбом Кузьменка «Графіка» видали в одному з полтавських видавництв накладом 300 примірників. 

Олексій Петренко, видавець альбому В.Кузьменка «Графіка»

- Дуже чудова графіка. Графіка такого художника, геніального. Художника, котрий ще живий і працює, до речі. Про це також треба говорити. Вже скоро 90 років, а нові роботи є його.

Усі примірники, говорить куратор арт-проекту «Artmoda festival» Руслан Рунно, безкоштовно розповсюдять по науковим закладам: музеям та бібліотекам.

Лариса Лобінцева, науковий співробітник музею-садиби Івана Котляревського

- Взагалі, нам подарують альбом у музей. В фонд візьмем, науково-допоміжний, бо це цікаво.

 Нагадуємо, в Полтаві з 5 березня й до сьогодні експонується виставка творів Віктора Кузьменка «По країнах і континентах». В рамках арт-проекту «Artmoda festival» експозиція та презентація альбому пройде ще в кількох містах України, зокрема, Львові та Івано-Франківську.

Стрічка новин