Про спеціалістів, які рятують життя тваринам, ми вкотре цього тижня згадуємо, відзначаючи День ветеринарного працівника

А от про життя й долі самих тварин крізь призму нинішньої ветеринарної медицини поговоримо вперше. Зокрема, про те, чи дозволяє наш культурний рівень прийняти європейську конвенцію захисту братів наших менших.

Суспільство у відношенні до братів наших менших стає добрішим та цивілізованішим, говорять провідні полтавські ветеринари. Хоча за свою довгу практику спеціалістам ветеринарного центру «Вет Мир» доводилося стикалися з проявами найабсурдніших забаганок власників домашніх тварин.

За сучасного рівня ветеринарної медицини, коли лікар може продіагностувати й справитися майже з будь-якою хворобою, деякі хазяїни вважають за краще відправити тварину на той світ. Є, щоправда, й такі, котрі відвойовують у хвороби кожну годину життя улюбленця. Старенький Марік доживає своє собаче життя під опікою господарів та лікарів. Доводиться лікарям також й «латати» пса після дорослих розваг господаря. Безумовно, утримання тварини вимагає пожертви й вільного часу та певних коштів. Та про це більшість громадян не замислюється, перш ніж взяти на утримання тварину. Між тим цивілізовані європейські країни дотримуються конвенції захисту прав тварин, де розписані обов’язки господарів тварин, а певні структури чітко слідкують й застосовують покарання за недбале ставлення або полишену без опіки істоту. Про рівень культури у цьому питанні у нашій теж, майже європейській країні, годі й говорити.

Стрічка новин