На Полтавщині стартувала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»

На Полтавщині стартувала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Незабаром будуть садити ліс у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках". В Україні також стартувала щорічна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року відзначають 21 квітня.

З огляду на погодні умови, садіння лісу на Полтавщині розпочнеться дещо пізніше, але лісівники готові до весняної лісокультурної кампанії. Так, з метою забезпечення потреб галузі в садивному матеріалі в області функціонують 17 постійних лісових розсадників загальною площею 51 га, обладнаних сучасними системами крапельного зрошування.

Навесні планують посадити 1067 га лісів, із них 859 га - садіння на зрубах, 208 га – нові ліси. На 2018 рік за узгодженням з облдержадміністрацією та профільною комісією обласної ради, планують задіяти 2660 тис. грн коштів обласного бюджету на створення та вирощування нових лісів, а також догляд та доповнення нових лісів минулих років. З метою проведення весняної лісокультурної кампанії 2018 року в найкоротші терміни практично на всіх лісокультурних площах проведено обробіток ґрунту.

Особливість лісокультурної кампанії 2018 року – садіння змішаних лісів, які відрізняються більшою продуктивністю та стійкістю до хвороб та шкідників. На піщаних грунтах переважно буде висаджуватися сосна звичайна з домішкою берези та дуба бореального, а на підданих вітровій та водній ерозії  суглинистих грунтах - дуб звичайний, липа, клени, ясен, тополя з домішкою чагарників та плодових дерев. На крутосхилах буде висаджуватися акація біла, як хороша  грунтозакріплююча порода та чудовий медонос.

"Запрошуємо учнівську молодь, представників громадськості та загалом всіх бажаючих взяти участь у створенні лісів!", - наголосили в Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Стрічка новин