Як жили селяни на Полтавщині в період української революції

Про це розповів науковець, історик та педагог Віктор Ревегук. У монографії «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-21 рр.» автор зібрав документи, до цього невідомі загалу, а також спогади очевидців революційних подій.

Доба Української революції 1917-21 років і до сьогодні має чимало загадок, стверджують науковці та історики. Вже не першу свою роботу тій добі присвячує відомий історик та науковець Віктор Ревегук. Цього разу кандидат історичних наук презентує загалу погляд на революційні події з точки зору селянства Полтавщини. Увага саме до нього, вважає, цілком виправдана, адже саме серед селян, говорить автор, було найбільше охочих захистити свою землю.

Віктор Ревегук, автор монографії «Селянство Полтавщини в добу української революції 1917-1921 рр.»

- Ну основне, село хотіло чого? Хотіло що, землі і волі. Землі – собі, волі – собі, але земля і воля – це воля України, це саме головне було. Тому що вони були, у мене таке враження, що більшими патріотами України, ніж зараз.

Презентацію книги вирішили провести у стінах обласної бібліотеки. Працівники останньої впевнені: такі зустрічі надзвичайно корисні читачеві. Тож на презентацію запросили школярів, майбутніх педагогів та істориків, а ще – усіх, кому цікава історія рідного краю.

Юлія Крамарєва, зав.відділом соціокультурної діяльності обласної бібліотеки ім.І.Котляревського 

- Віктор Якович Ревегук – це особа, знана на Полтавщині і, в принципі, можна сказати, що і по всій Україні, тому що це досить відомий історик, і його не треба якось аудиторії представляти. Люди саме прийшли послухати його і саме на презентацію його книги.

Більшість студентів, присутніх на заході, вже знайомі з працями автора. Важливість подібних презентацій гості бачать у можливості краще пізнати історичні події не у загальнодержавному контексті, а й у рідному місті.

Ростислав Підпал, майбутній вчитель історії

- Звісно, хотілося б дізнатися багато чого нового, так як в нашій історії багато «білих плям», зокрема, і в історії революції української на території Полтавщини. Ми вивчаємо історію революції на території України тільки в контексті загальнодержавному, а в територіальному ми досить слабо знаємо навіть про свій край.

Працю вченого найближчим часом можна буде побачити й ознайомитись у читальнях Полтавщини.

Стрічка новин