Перевірку завершено

Комісія з питань надзвичайних ситуацій інспектувала рятувальні служби Полтавщини на готовність діяти оперативно. Перевірка тривала з 12 по 22 березня. А сьогодні – результати.

Перевірку завершено. Комісія з питань надзвичайних ситуацій готова винести свій вердикт. У перший день фахівці перевірили роботу Полтавської ОДА, а потім – всі міста і райони області. Розпочинали традиційно – з документації. В усіх містах області затверджені плани цивільного захисту населення в особливий період наявні, а от у Пирятині такого документу нема. Заступник начальника комісії ДСНС України Павло Афанасьєв говорить: у перевірки є як плюси, так і мінуси. 

Павло Афанасьєв, заступник начальника комісії ДСНС України 

- Стан виконання вимог заходів та інших нормо-правових питань техногенної і пожежної безпеки цивільного захисту у Полтавській області з урахуванням оцінок дотримання усіма перевіреними адміністративними й територіальними одиницями, що входять до складу в Полтавській області – «обмежено» відповідає вимогам.

Не задовольнив фахівців й стан захисних споруд у Полтаві: половина цих будівель не готова до експлуатації. Найкращі показники з цим – в Лубнах та Гадячі. 

Павло Афанасьєв розповідає: в області для оповіщення населення у разі надзвичайних ситуацій використовують електросирени. Їх більше 400, але 15% з яких несправні. Таким чином інформування населення здійснюється за допомогою радіотрансляційних вузлів, їх наразі – близько 200. 

Фахівці служб надзвичайних ситуацій вважають: на наступний рік стан справ покращиться, а всі недоліки намагатимуться виправити.

Стрічка новин