Верховна Рада дозволила арешт Савченко

Верховна Рада дозволила арешт Савченко

Верховна Рада України підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України Н. Савченко

У четвер, 22 березня 2018 року, Генеральний прокурор Ю. Луценко звернувся до Верховної Ради України з поданнями про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) народного депутата України Н. Савченко.

Генпрокурор також показав у Верховній Раді аудіо- та відеозаписи про підготовку Савченко і керівником "Офіцерського корпусу" Володимиром Рубаном терактів у центі столиці з метою захоплення влади.

За рішення про надання згоди на її притягнення до кримінальної відповідальності проголосував 291 народний депутат України.

Також Верховна Рада підтримала подання Генерального прокурора України про затримання вказаного народного депутата 277-ма голосами.

В той же час подання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) народного депутата України Н. Савченко підтримали 268 народних депутатів.

Нагадаємо, органом досудового розслідування отримано достатньо доказів щодо причетності зазначеного депутата до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ; ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 1 ст. 109; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча); ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 (терористичний акт); ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.

Стрічка новин