Працівники виконавчої служби продовжують роботу з боржниками по аліментах

Хто не платить – той віддає майно у якості погашення боргу. Така увага питанню – у зв'язку із Законом про посилення відповідальності за несплату аліментів, який набрав чинності 6 лютого 2018 року.

Працівники виконавчої служби цього дня з черговим візитом – на штрафмайданчику. Причина – опис та арешт майна боржника по аліментах. 

Віталій Коноз, заступник начальника ГТУ юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби

- Сьогодні ми бачимо приклад злагодженої роботи всіх органів, спрямованих на одну мету – відновлення законності у державі. У боржника є рішення суду, згідного якого він повинен заплатити заборгованість по аліментах зокрема.

Боржник винен 30 тисяч гривень, і у якості компенсації працівники виконавчої служби проводять арешт та опис майна чоловіка – легкового автомобіля.

Інна Юрчик, гол.спеціаліст відділу контролю за діяльністю органів та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

- Наразі разом із державними виконавцями Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Полтави Головного територіального управління у Полтавській області проводимо опис та арешт майна боржника, а саме – транспортного засобу, в рахунок погашення боргу по аліментах.

Рішення працівників управління юстиції боржникові відоме – він отримав письмове сповіщення. 

Віталій Коноз, заступник начальника ГТУ юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби

- По процедурі направляється боржнику постанова про відкриття виконавчого провадження, направляється постанова про арешт майна боржника, тому боржник, відповідно, обізнаний і, як мінімум, водія висаджували з цього автомобіля патрульна поліція, коли його зупинила. Є цілий ряд документів, які свідчать про обізнаність боржника про наявність заборгованості.

Доля транспортного засобу відома. Його передадуть для оцінки вартості, щоб в подальшому реалізувати в рахунок погашення боргу. Але якщо боржник вирішить повернути авто, йому потрібно буде сплатити всю суму боргу.

Інна Юрчик, головний спеціаліст відділу контролю за діяльністю органів та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

- Після складення постанови про арешт та опис майна таку постанову буде направлено сторонам виконавчого провадження, і в десятиденний термін з отримання боржник має право її оскаржити та сплатити заборгованість.

Працівники виконавчої служби наголошують: щоб не виникало ситуацій з описом майна та арештом, аліменти потрібно сплачувати вчасно.

Стрічка новин