Альтернатива звичайним дієтам

Альтернатива звичайним дієтам

British Journal of Nutrition опублікував результати дослідження, проведеного з метою визначити, що ефективніше – дієта 5: 2 або щоденне обмеження кількості калорій. 27 добровольців з надмірною вагою дотримувалися певного раціону, а вчені спостерігали за швидкістю втрати їхньої ваги. 

Метою кожного було скинути 5% маси свого тіла.Ті, хто вибрав дієту 5: 2, могла п'ять днів на тиждень їсти все що завгодно (в межах розумного), а інші два дні обмежувати кількість калорій до 500 для жінок і до 600 – для чоловіків. Ті ж, хто вирішив сидіти на щоденну дієту, могли дозволити собі лише 1400 ккал (жінки) або 1900 ккал в день (чоловіки).

Важливо відзначити, що дослідження було відносно невеликим і що 20% учасників кожної групи вибули через нездатність дотримуватися дієти.

Проте, з тих, хто протримався до кінця, своєї мети швидше досягли прихильники дієти 5: 2. Вони скинули 5% своєї ваги за 59 днів, а ті, хто худнув кожен день, – за 73 дні. Дослідники виявили, що під час розвантажувальних днів жири (тригліцериди) спалюються швидше, ніж коли ви щодня обмежуєте кількість споживаних калорій.Ще одним позитивним результатом дієти 5: 2 було зниження на 9% систолічного артеріального тиску. У той час як у другої половини добровольців він на 2% збільшився.

Зниження систолічного артеріального тиску зменшує тиск на артерії, що автоматично знижує ризик серцевих нападів і інсультів, – кажуть дослідники Університету. Вчені мають намір продовжити подібні дослідження, щоб остаточно переконатися в правильності зроблених висновків.

Стрічка новин