Провадження у справі скасування нині діючих тарифів у громадському транспорті Полтави призупинено

У справі про скасування нині діючих тарифів у транспорті оголосили заяву про відвід судді. Із нею на засіданні у середу виступили представники Полтавського міськвиконкому, які є стороною відповідача. Останні апелюють до упередженості суду. 

Полтавський окружний адміністративний суд. У середу тут розглядають заяву про скасування рішень виконкому щодо вартості проїзду у тролейбусах та автобусах Полтави. У залі засідань – сторона позивачів, відповідачі, перевізники. Останні говорять: висловлюються проти скасування рішення, адже якщо скасувати тарифи у громадському транспорті, які існують на сьогодні, транспорт просто зупиниться, перевізники не зможуть надавати послуги.

Євгеній Зайцев, начальник КП «Полтаваелектроавтотранс»

- Найбільшою несподіванкою для нас було підняття тарифів на електроенергію з 1 січня 2017 року майже на 300 відсотків. Тому що нас позбавили пільг, які до цього у нас були раніше. І більше 50% у складових тарифів лежить заробітна платня, що в ціноутворенні по автобусах, що в тролейбусах.

Михайло Костов, директор ТОВ «Євробус-Полтава»

- З 2015 року піднялася зарплата в 3 рази мінімальна, паливо піднялося з розрахункового 14 грн до 27 грн, газ піднявся з 12 грн до 17 грн. Це те, на чому працюють ці машини. Це є основні складові, з чого працює транспорт.

Попри це сторона позивача наполягає на скасуванні рішення про вартість проїзду у місті. Утім, до розгляду справи цього дня так і не доходить. Адже на початку засідання представники відповідача, тобто, Полтавського міськвиконкому, оголошують заяву про відвід судді. 

Анатолій Лисанець, представник відповідача

- У нас є відповідні твердження стосовно існування очевидності втрати судом безсторонності та неупередженості.

Поштовхом до таких суджень, говорять представники міськвиконкому, послугувала публікація на сайті суду, яка, на їхню думку, містить передчасні висновки щодо розгляду справи.

Руслан Божко, представник відповідача

- Прес-службою Полтавського окружного адміністративного суду було повідомлене, те, що сьогодні відбудеться підготовче засідання, і остаточне рішення прийнято не буде. Жодного закриття провадження, жодного залишення позову без розгляду, при тому, що я хотів би зазначити, що ст. 183 визначає про те, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем. Тобто, прес-служба відкидає можливість користування виконкомом Полтавської міської ради своїм процесуальним правом щодо визнання позову.

На це, зазначають представники міськвиконкому, могло вплинути й те, що голова Полтавського окружного адміністративного суду – син голови партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка. Останній, за словами сторони відповідача, дозволив собі у виступах у ЗМІ безпідставні звинувачення міської ради, виконавчого комітету, посадових осіб. Відтак, кажуть, наявні обставини свідчать про нездатність суду забезпечити розгляд справи у відповідності до основних засад судочинства. Позивачі ж виступають проти задоволення цього клопотання про відвід судді. Вислухавши обидві сторони, головуючий у справі видаляється у нарадчу кімнату. Після цього повертається та оголошує ухвалу.

Ігор Шевяков, суддя

- Провадження у справі за адміністративним позовом Капліна Сергія Миколайовича, Плескача В'ячеслава Юрійовича до виконавчого комітету Полтавської міської ради. Третя особа – сектор Державної регуляторної служби України в Полтавській області про визнання протиправними нечинними рішень, зупинити до вирішення заяви представника відповідача про відвід судді, передати справу для вирішення заяви про відвід іншому складу суду.

Тож на сьогоднішній день розгляд питання про скасування тарифів у громадському транспорті міста поставлене «на паузу».

Стрічка новин