Не хворі, а особливі

21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Щоб привернути увагу суспільства до проблем людей з цим діагнозом, у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася презентація фотовиставки «Сонячні діти серед нас». Як відзначали цей день «сонячні» люди, бачили наші кореспонденти.

Олександрі Мирній 3 роки. Вона – одна з діток із синдромом Дауна. Олександра – так звана «сонячна» дівчинка, до якої потрібен особливий підхід.

Ірина Мирна, мати Олександри 

- Займається, як звичайна дитина. Весела. Дуже любе спілкуватися що з дорослими, що з маленькими. Любе співати, танцювати, тобто, дуже сцену полюбляє. На конях дуже любе кататись. Тобто, вона у нас вся така жива.

Коли Ірина Мирна дізналась про діагноз доньки, говорить: була шокована, проте родичі жінку підтримали. А у 2017 році у рамках реалізації програми соціального захисту населення міста Полтава «Турбота» вони з донечкою безкоштовно відпочили на узбережжі Чорного моря. 

У Міжнародний день людей із синдромом Дауна у приміщенні Полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка презентують фотовиставку «Сонячні діти серед нас». Серед її організаторів – благодійний фонд «Карітас Полтава» та Людмила Герасименко – мати, яка виховує «сонячного» сина Богдана. Остання говорить, що її хлопчик – здоровий, просто інший.

Людмила Герасименко, організатор заходу «Сонячні діти серед нас»

- Ми цим проектом хотіли підняти і залучити громадськість, що «сонячні» діти є серед нас. Вони талановиті, що вони трішки інші, але вони також діти і мають право на освіту, на здоров'я, на все на те, що і інші.

На теплу зустріч підтримати родини завітав і міський голова Олександр Мамай.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Я хочу висловити слова подяки. В першу чергу від себе, як від батька та дідуся, цим батькам, які за покликом своєї долі не покинули своїх дітей, а виховують їх.

Свято відвідав і керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. Для «сонячного» хлопчика Льва Луценка він – просто «дядя Саша». Вони познайомились, розповідає Олександр Залужний, коли той з батьками прийшов зробити спільне фото.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ми з ним просто подружились, грались, і сьогодні також продовжували граться. Я думаю, що ми стали з ним добрими друзями. Ми ще раз подумаємо сьогодні всі разом, вся полтавська громада, і звернем увагу на потреби і цих дітей, і сімей, хто їх виховує.

Свято не може обійтись без подарунків. Тому кожній дитині Олександр Мамай та Олександр Залужний підготували сюрпризи.

Стрічка новин