Ляльки з природних матеріалів та картини

Роботи полтавської художниці родом з Рівного продемонстрували в обласній бібліотеці. Спільний проект читальні та обласного центру народної творчості продовжує відкривати нових майстрів. Унікальні роботи Тамарі Пилипенко готувати допомагає її родина. 

Тамара Пилипенко – майстриня, яка виготовляє унікальні ляльки. Мотанки, солом'яні ляльки-обереги та вироби з глини у костюмах ручної роботи – далеко не все, що представлене на експозиції у стінах обласної бібліотеки. Майстриня переконує: любов до ляльки у неї – родом з дитинства.

Тамара Пилипенко, майстриня

- Лялькою я займаюся з дитинства, мені подобалося одягати їх в одяг, тому мені було навіть соромно, що я в 10-му класі до сих пір гралася ляльками, як тоді казали. Я шила багато одягу і хотіла колись стати художником-модельєром.

Сьогодні ж захоплення Тамари стало чимось більшим – творчість перетворилася на професію. Майстриня працює вчителем образотворчого мистецтва та трудового навчання у школі №26. 

Тамара Пилипенко, майстриня

- В мене дітки, в мене гурток, і я з задоволенням з ними спілкуюся. А ви знаєте, дітки сучасні, вони трошки такі, їх треба зацікавити, тому що не так просто їх до творчості залучити. А лялька, що ж, як не лялька, може захопити дитину. Звичайно, їм цікаво, вони тоді приходять до вчителя, спілкуються з ним і намагаються щось повторити.

На створення виробів йде чимало часу, додають рідні Тамари Пилипенко. Крім того, частину образу ляльок жінка не може створити власноруч, тож допомагає майстрині її чоловік. 

Григорій Пилипенко, чоловік майстрині

- Справа у тому, що я також приймаю у цьому участь. Виготовляю ниті, вона виготовляє ляльок, а я виготовляю там по дереву: то прядки, то возики і так далі. Так що у нас сімейний, так би мовити, контакт по цій творчості.

Сьогоднішня подія для майстрині особлива, адже це – перша індивідуальна виставка Тамари Пилипенко. Проведення заходу – спільна ініціатива обласної бібліотеки та обласного центру народної творчості. 

Наталія Свиридюк, завідуюча сектором обласного центру народної творчості та освітньої роботи

- Мене вражає у Тамарі Віталіївні її уважність до деталей. Її ляльки можна розглядати дуже довго: і вишивочка, і візеруночок, і корсетка з вузами, і плисом оброблені, і «дерево життя» на корсетці вишито. Тобто, все традиційно і красиво зроблено.

Спільний проект народних майстрів та бібліотеки продовжується, тож незабаром на відвідувачів читальні чекають вже нові експозиції.

Стрічка новин