Платформа «DOZORRO» допоможе проконтролювати якість закупівель

Існує вона паралельно з системою «PROZORRO» і є ніби додатковим компонентом останньої. Цим платформам уже більше 2 років, але як користуватися ними та навіщо вони потрібні – знають не всі. Тому фахівці напрямку закупівель та аналітики провели семінар-тренінг для полтавців, щоб відповісти на всі питання з приводу електронних закупівель.

В Україні вже понад 2 роки діє система електронних закупівель за допомогою системи «PROZORRO». «Всі бачать все» – основний девіз, під яким працює платформа «PROZORRO», адже всі операції проводять відкрито. Саме ця платформа допомагає людям уникати помилок при закупівлях, яких досить багато, – наголошують фахівці.

Поліна Колганова, координатор центру компетенцій «DOZORRO» в Полтавській області

- Найрозповсюдженіше – це порушення порядку оприлюднення, змови на торгах, тобто, коли замовники встановлюють дискримінаційні вимоги, коли відбувається прийняття пропозиції того учасника, якого не мали приймати, адже його пропозиція не відповідала вимогам документації.

Паралельно з цією платформою працює й система «DOZORRO», основна функція якої – моніторити закупівлі на «PROZORRO». Таким чином кожен клієнт зможе виконувати різні оцінки, серед яких: оцінка умов закупівлі та взаємодія замовника із учасниками. 

А головне, наголошують фахівці, – всі користувачі зможуть виставити оцінку виконання замовником умов договору. І останній таким чином зароблятиме рейтинг користувача.

Поліна Колганова, координатор центру компетенцій «DOZORRO» в Полтавській області

- (DOZORRO) об'єднує в собі безпосередньо велику кількість учасників, які моніторять закупівлі та залишають відгуки про закупівлі. Це все, щоб зробити процес закупівель в Україні більш прозорим, більш ефективним і щоб порушень було менше.

А щоб якісно здійснювати моніторинг, платформа має власні аналітичні цифрові інструменти, серед яких – публічний модуль аналітики, система ризик-індикаторів та індекс найкращих практик. 

Під час тренінгу всі присутні мали змогу не лише почути про особливості цих платформ, а й отримати відповіді фахівців.

Стрічка новин