Як підписати декларацію з лікарем

Як підписати декларацію з лікарем

МОЗ оприлюднив покрокову інструкцію підписання декларації з лікарями. Інформацію повідомили на сайті міністерства.

У квітні в Україні розпочнеться кампанія з вибору лікаря. Українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів та підписати з ними декларації.Для цього необхідно:звернутися у медзаклад, де працює обраний лікар. При собі треба мати паспорт, податковий номер та мобільний телефон. 

Щоб підписати декларацію з лікарем для дитини, необхідно взяти її свідоцтво про народження;уповноважена особа закладу внесе дані та контактний телефон у систему “Електронне здоров'я”, після чого пацієнт отримає смс з кодом, який працівник закладу використає для підтвердження;із системи “Електронне здоров'я” роздрукують примірник декларації, в якому потрібно перевірити правильність вказаних даних пацієнта.

Якщо помилок немає – роздрукують другий примірник документа. Обидва примірники мають бути ідентичними;пацієнт підпише декларації, а уповноважена особа проставить на них відмітки з датою. Один із примірників пацієнт забере собі, другий лишиться в закладі;уповноважена особа накладе електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надішле її в систему “Електронне здоров'я”.Підписати декларацію можна лише з лікарями, які працюють у закладах, що підключені до системи “Електронне здоров'я”. 

Дізнатися, чи обраний заклад підключений до системи, можна в реєстратурі, в лікаря або за посиланням. Пацієнт може підписати декларацію з будь-яким лікарем, незалежно від місця прописки чи проживання. Документ підписують не назавжди і за бажанням його можна потім укласти з іншим медиком.

Лікар може відмовити в підписанні декларації, якщо вже набрав оптимальну кількість пацієнтів, зокрема сімейний лікар може обслуговувати 1 тисячу 800 людей, терапевт – 2 тисячі людей, педіатр – 900. Для лікарів, які працюють у селах, ці цифри можуть бути більшими.

Стрічка новин