«Україна моя вишивана» уже в Полтаві

Акція з однойменною назвою стартувала ще в червні минулого року на Тернопільщині, і за цей час карта побувала в усіх областях України. Полтава - передостаннє місто, яке передасть естафету вже Києву, а от фініш акції організатори планують на липень 2018 року, після чого закінчена карта поїде за кордон. Крім цього, вийде книга з фотографіями та всіма історіями, яка розповість шлях створення карти «Україна моя вишивана».

Акція «Україна моя вишивана» стартувала 22 червня 2017 року на Тернопільщині. Розпочали її народні майстри, мета - об'єднати всіх українців спільною справою.

Людмила Гагієва, координатор акції «Україна моя вишивана» в Полтавській області

- Суть акції є та, що об'єднуємо країну нашим генетичним кодом - вишивкою, нашим хрестиком. І будь-яка людина може долучитися і вкласти свою душу в цю вишивку. 

А ось і перші хрестики, зроблені в Полтаві на карті «Україна моя вишивана». Естафету Харкова перейняла Полтавська ЗОШ №19. Навколо карти гуртуються діти, кожен - з голкою та відповідним кольором ниток, всі вони хочуть долучитися до Всеукраїнської акції.

Розміри полотна вражають, говорять учні: величина карти - 3 м х 1,5 м, і вона майже вся щільно зашита хрестиками.

Олена Мамай, вчитель української мови і літератури ЗОШ №19

- Такі акції дуже корисні і, як ви бачите, дуже цікаві для дітей. Діти розкривають свої таланти, самі не підозрюючи про те, що вони вміють. Адже зараз діти на всьому готовому, є вся техніка, а про те, щоб взяти голку і вишивати хрестиком, точно не підозрювали.

Спробувати себе у ролі майстрів хочуть не тільки дівчата. У хлопців теж доволі непогано виходить, вважають вчителі. 

- Розкажи, які твої враження.

- Я думаю, що все добре пройшло, мені сподобалося.

Ольга Монахова, учениця ЗОШ №19 

- Я вважаю, що долучитися до такого Всеукраїнського проекту - це чудово, тому що ти ніби стаєш часточкою, ближчий до свого народу, ти робиш те, що потрібно.

Після завершення акції організатори планують видати книжку з історією створення карти - соборного поля єднання України. Це планується на липень 2018 рік. Книга буде з фотографіями та всіма історіями, які розкажуть шлях створення карти «Україна моя вишивана», аби кожен, хто її читатиме, зміг віртуально побувати в кожній області та відчути атмосферу.

Після Полтави карта поїде до Києва, де її вже завершать вишивати, а тоді повернеться на місце свого створення - в Тернопіль.

Далі на карту чекає мандрівка за кордон, щоб всі охочі побачили цей символ єднання українців.

Стрічка новин