24 березня у світі відзначатиметься День боротьби з туберкульозом

В Україні інтенсивно боротися із захворюванням та проводити профілактику вирішують довше, ніж один день. В рамках місячника боротьби з туберкульозом мешканцям Полтави пропонували безкоштовно зробити флюорографію. Пересувна медтехніка у вівторок працювала з 9.00 до 13.00 поблизу Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі по провулку Шевченка, 5 А. Вже четвертий рік поспіль таку акцію проводить благодійна організація «Світло надії».

Володимиру Громову вперше діагностували туберкульоз ще в 1998 році. Про захворювання, говорить, дізнався випадково. Його мати звернула увагу на нездоровий кашель сина.

Володимир Громов, вилікувався від туберкульозу 

- В перший раз я захворів в 98. Майже рік пролежав на Войково.

Вдруге Володимира спіткала недуга в місцях позбавлення волі. Саме там  він і розпочав інтенсивну фазу лікування, а підтримуючу продовжив, звільнившись. Говорить: у серпні буде рік, як вилікувався від туберкульозу остаточно. Родичі, розповідає Володимир, дізнались одразу. 

Володимир Громов, вилікувався від туберкульозу

- Захворів. Ти зобов'язаний сказати, що ти хворий. Навіщо ходити заражати людей. Підтримували морально, їсти змушували постійно.

Саме на підтримуючому етапі, який триває 12 місяців, Володимиру допомогла благодійна організація «Світло надії». Він потребував соціально-психологічного супроводу, щоб не опустити рук і все ж завершити лікування, розповідає соціальний працівник Аліна Полтавець.

Аліна Полтавець, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Ми посприяли йому, щоб він не ходив кожного дня в туб.диспансер за препаратами, а в 3 поліклініку. Він там проживає, на Леваді, щоб йому краще було. Він кожного дня приходив за препаратами.

У рамках щорічного місячника по боротьбі з туберкульозом на базі Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі по провулку Шевченка, 5 працює пересувний флюорограф з тубдиспансеру. Кожен бажаючий може скористатися цією послугою безкоштовно.

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі

- Взагалі близько 30-40 людей проходить за цей час, що стоїть флюорограф. З 9 години до тринадцятої.

На Полтавщині за 2017 рік виявлено 794 нових випадків туберкульозу, тільки по місту – 131. Лікар-рентгенолог говорить: такі акції потрібні, тому що вчасна діагностика та профілактика – запорука здоров'я.

Наталя Гордієвська, лікар-рентгенолог 

- Було, що ми виявляли онкопатологію, пороки серця і туберкульоз також. У минулих роках.

До пересувного флюорогрофу завітали клієнти Центру адаптації та мешканці з сусідних будинків. Пацієнти говорять: швидкістю надання послуги задоволені.

Ірина Єфимова, зробила флюорографію

- У мене все добре, зробили все швидко, десь хвилину не більше.

Валентина Малишко, зробила флюорографію

- Буквально за півтори хвилини. Я задоволена пересувною службою цього автобусу.

Цього дня безкоштовну флюорографію зробило 35 чоловік.

Стрічка новин