98 читців з усієї області доводили, що саме вони краще за інших читають вірші

Дівчата та хлопці з 23 районів та 7-ми міст Полтавщини у стінах обласного центру естетичного виховання учнівської молоді читали вірші Тараса Шевченка, а також поезії, присвячені Кобзареві. Обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами» щоразу збирає більше охочих вибороти першість та проходить вже вчетверте.

Володимир Копитець навчається у 4-му класі. До Полтави хлопець спеціально приїхав з Кобеляк, щоб взяти участь в обласному конкурсі читців. До нього Вову готувала мама.

Володимир Копитець, учасник конкурсу (Кобеляки)

- Я дуже хотів на цей конкурс поїхати, і мені дуже пощастило, що я зайняв по району перше місце.

На конкурсі у своєму районі, говорить хлопчик, дуже хвилювався, адже конкурентів було достатньо. Вірш для змагання обрати також допомагала мама. Ним стала поезія Івана Драча «Виклик».

Володимир Копитець, учасник конкурсу (Кобеляки)

...Ще нагадайте усім:

Йому було перед смертю всього лише сорок сім.

А то підробили діда, і шкутильгаєте з дідом.

Ліниву свою недолугість за ним пускаєте слідом...

Цього дня конкуренція теж серйозна. У 4-му обласному конкурсі читців «Тарасовими шляхами» участь бере 98 чоловік з різних куточків Полтавщини. Конкурсантів розділили на 3 вікові групи: 10-12 років, 13-15 та 16-17.

Серед учасників – і Валерія Миленко з Пирятина.

Валерія Миленко, учасниця конкурсу (м.Пирятин)

- Мені вчителька запропонувала сходити на конкурс і розказати вірш про Тараса Григоровича Шевченка. Я дуже довго до нього готувалася, дуже підбирала вірш, який кращий, який мені дуже підходить.

Кожен учасник готувався по-різному, проте діти наголошують: важче передати емоцію вірша, аніж просто вивчити його. У підготовці одна з визначних ролей належить педагогу. Останні також помічають, що конкурси корисні для розвитку школярів.

Олена Бивала, педагог-організатор школи №4 (м.Пирятин)

- Наші учні не вперше приймають участь. Всі 4 роки, які існує цей конкурс, ми і діти нашої школи приймали участь. Практично з кожним роком, треба сказати, що дітей стає все більше і більше, які цікавляться не тільки самою творчістю Шевченка, а й його особою. 

Людмила Олексієнко, методист ОЦЕВУМу

- Це конкурс читців, на який відбирають кращих читців, кожен район обирає своїх переможців на першому етапі конкурсу. І тоді ці переможці направляються для участі вже у другому обласному етапі, який безпосередньо ми і проводимо.

Першість у конкурсі здобувають учасники, які отримують більше за інших балів від фахового журі.

Стрічка новин