«Весняний настрій» подарували полтавцям юні художники з міського центру позашкільної освіти
На полотнах – квіти, тварини, натюрморти та фантазійні сюжети. Стіни Полтавського Художнього музею прикрасили своїми роботами як митці-початківці, так і малеча, яка вже має виставковий досвід.
У Полтавському міському центрі позашкільної освіти ще з 2003 року малечу навчають володіти олівцями та пензликами. Керівник класу образотворчого мистецтва Марина Сербіна стверджує: особливо на творчість її вихованців впливають майстер-класи з відомими у місті художниками, а ще – виставкова діяльність. Тож експозиція для більшості дітей – не перша.
Марина Сербіна, керівник класу образотворчого мистецтва Полтавського міського центру позашкільної освіти
- Діти зуміли поєднати різні техніки за допомогою обмежених візуальних технік. Тобто, чи це була гуаш, або гуаш перетікала у акварель, або ж жорсткі графічні лінії розчинялися у просторі. Ось це жорстке візуальне обмеження дає розуміння внутрішнього стрижня.
Основною метою виставок керівник художнього класу називає не лише вивчення академічних напрямків живопису, а й розвиток унікального стилю юного художника. Як приклад, молодша група митців, яка демонструє власні роботи не на стінах, а на власних сукнях. Дорослі ж діляться оригінальними ідеями на полотнах.
Анна Богачова, юна художниця
- Ця робота пов'язана з весною, мабуть, як у більшості людей, у мене з весною асоціюються квіти. Я вирішила намалювати це, це щось між моєю уявою та орхідеями.
У кожного юного художника вже є улюблена техніка та стиль, у яких той пише свої роботи.
Ліза Черебило, юна художниця
- Саме зараз я представляю свій натюрморт, а зазвичай я малюю графіку та натюрморти. Моя сім'я мене дуже надихає, мої друзі, які постійно мене підтримують у моїх починаннях. І це дає поштовх для майбутніх робіт.
Загалом художники представили понад 50 робіт на весняну тематику.