Проблеми переселенців – важливі

Саме тому голова громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний та народний депутат України Наталія Веселова провели з працівниками соціальних служб Шевченківської районної у місті Полтава ради зустріч. Вважають: щоб знайти шляхи вирішення проблем, важливо з'ясувати весь спектр того, що турбує переселенців та учасників АТО.

Народний депутат України Наталія Веселова до початку конфлікту на Сході України обіймала посаду головного інспектора в Управлінні праці та соціального захисту населення у Донецьку. Тепер приймає ВПО у своїй приймальні у «Центрі громадського моніторингу «Погляд», адже проблеми цих людей, говорить, їй знайомі. 

Наталія Веселова, народний депутат України

- Я не поділяю людей на переселенців або звичайних громадян України, адже до мене звертаються абсолютно всі. Найактуальніші питання – це питання призначення пенсій, найбільш проблематично це, звичайно, для ВПО.

Народний депутат України Наталія Веселова розповідає: питання призначення пенсій для ВПО хоч і складні, але рішення є.

Наталія Веселова, народний депутат України

- Люди, які працювали все життя, особливо на роботі з важкими та шкідливими умовами життя. А зараз вони не можуть отримати гідну пенсію, вони не можуть навіть мати можливість її призначити.

- Але оскільки вони знаходяться на непідконтрольній території, у нас виникає проблемне питання щодо визначення права на пенсію.  

- А по трудовій книжці що там є?

- На моїй практиці такого не зустрічала. 

- А через суд не доводять?

- Черед суд – так.

ВПО часто не можуть отримати швидко довідку про свій статус, а причина цього, наголошують фахівці, – зміна форми паспорта на ID-картку.

Надія Чеверда, заступник начальника управління з соц.питань Шевченківської районної у м.Полтаві ради

- Вона не дає можливості бачити зареєстроване місце проживання. Багато звертається: і діти в складі сім'ї, і студенти, і дорослі люди, які вже отримали ці ID-картки. Вони (працівники соц.служб) не бачать реєстрації на початок АТО.

Тому працівники соціальних служб змушені брати ще додаткові документи, щоб з'ясувати місце реєстрації особи.

Голова ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний та народний депутат України Наталія Веселова семінаром з працівниками соціальних служб, говорять, задоволені, адже дізналися про складнощі, з якими стикаються ВПО та учасники АТО.

Олександр Залужний, голова ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Дійсно, сиділи фахівці, спілкувалися, був народний депутат, законотворець, ті працівники органів соціального захисту, пенсійного фонду, які безпосередньо спілкуються з людьми і надають конкретну допомогу, і які приймають рішення, і приймають рішення і по конкретним людям.

На сьогодні стало відомо, що Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Окружного адміністративного суду м.Києва про визнання протиправною останньої та скасування постанови уряду про порядок призначення соціальних виплат вимушеним переселенцям і контролю за проведенням соціальних виплат за місцем їх фактичного проживання. Тож, на сьогодні питання залишається відкритим.

Стрічка новин