До Полтави прибула виставка, що мандрує Україною

Експозиція «Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу» – це тематичні стенди, що містять унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіку. Плакати на стендах умовно розділені на 2 напрями – боротьба повстанців проти нацистського та проти комуністичного режимів.

Через лави Української повстанської армії пройшло близько 100 тисяч осіб, осередки армії у більшості знаходилися на території сучасної західної України, проте підпілля організації українських націоналістів діяли на всій території країни. Саме з нагоди 75-ої річниці з дня створення УПА Український інститут національної пам'яті, Центр дослідження визвольного руху, Національний музей-меморіал «Тюрма на Лоноцького» та Галузевий Державний архів Служби безпеки України створили експозицію «Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу».

Ольга Вільховик, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Ви бачите, перед вами виставка, яка складається з 24 тематичних стендів, які присвячені двом частинам боротьби Української повстанської армії. Червоними кольорами виділені стенди, які розповідають про боротьбу Українських повстанців з нацистським режимом.

Зелена частина експозиції точно передає атмосферу безкомпромісної боротьби повстанців з комуністичним режимом. У проекті представлено фото, мапи, інфографіку та розсекречені документи, до цього недоступні загалу. 

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Традиційно день заснування УПА вважається 14 жовтня, власне, минулого року відбулася презентація цієї виставки у Києві. Зараз вона подорожує Україною, і на даний момент потрапила на Полтавщину. З нашого музею почнеться її шлях по території нашої області.

На відкриття проекту у Полтаві запросили істориків, краєзнавців та просто небайдужих до історії України полтавців. У Полтавському Краєзнавчому музеї виставку експонуватимуть до кінця березня, далі ж стенди проекту демонструватимуть в інших районних центрах Полтавщини.

Стрічка новин