110 тисяч гривень аліментів сплатив один із боржників у Шевченківському районі Полтави

Загалом в області після впровадження нового закону, який посилює захист права дітей на належне утримання, державні виконавці стягнули більше 42 млн гривень з батьків, які залишили свої родини. Нині на Полтавщині працює регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів. Цього дня відбулося вже його четверте засідання.

З початку року державні виконавці Полтавської області стягнули на погашення аліментів більше 42 млн гривень на користь більше 20 тисяч дітей.

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ у Полтавській області

- На виконанні в області перебуває 24 тисячі виконавчих проваджень про стягнення такої категорії, як аліменти. З цією кількості більше 8 тисяч осіб, внесені до реєстру боржників, до так званої «дошки ганьби». Більше 5 тисяч осіб мають заборгованість понад 6 місяців.

На сьогодні опрацьовано, розповідає Олег Тимченко, 70% осіб, які мають більше півроку заборгованості. Їм винесені постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон, керуванні транспортними засобами, полюванні. Уже, кажуть в управлінні юстиції, є приклади, коли боржники за один раз сплачували великі суми. У Київському районі Полтави чоловік, знайшовши себе в Реєстрі, погасив заборгованість у розмірі 116 тисяч гривень. Майже стільки ж сплатив полтавець із Шевченківського району.

Дмитро Щерба, начальник Шевченківського відділу ДВС м.Полтава ГТУЮ у Полт.обл.

- Боржник з'явився до відділу. Відносно нього у нас перебувало 2 виконавчих провадження, тобто, дві стягувачки, які не отримували аліменти з 2011, з 2012 року, і ним було нам на депозитний рахунок відділу сплачено суму в розмірі 110 тисяч гривень: 52 тисячі на користь однієї дитини і 58 на користь іншої.

Контролем за станом виконань рішень про стягнення аліментів в області займається відповідний регіональний штаб. Цього дня у його засіданні беруть участь і представники Міністерства юстиції України. Останні протягом цього тижня у складі мобільної групи моніторитимуть роботу державних виконавців у напрямку стягнення аліментів.

Інна Юрчик, гол. спеціаліст відділу Департаменту ДВС Міністерства юстиції України

- Маємо на меті провести перевірку виконавчих проваджень з примусового виконання рішень про стягнення аліментів, надати роз'яснювальну роботу державним виконавцям при примусовому виконанні таких рішень щодо застосування нового законодавства, а також дати практичну допомогу нашим колегам на місцях.

 Цю роботу представники Мін'юсту вже провели у Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській та ще 5 областях України. Найпоширеніші помилки у роботі, які виявляли, – порушення закону про виконавчі провадження та інструкцій з організації примусового виконання рішень.

Стрічка новин