У Генпрокуратурі назвали причини масових обшуків у "Новій пошті"

У Генпрокуратурі назвали причини масових обшуків у "Новій пошті"

Увечері п'ятниці, 16 березня, працівники Генпрокуратури провели обшуки в 15 офісах та на складах "Нової пошти" в чотирьох містах – Києві, Полтаві, Харкові та Дніпрі. Причина – у діяльності компанії ніби є кримінальні злочини. 

"Генеральний прокурор Юрій Луценко бере під особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ "Нова пошта" та інших споріднених підприємств за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 КК України", - написала у Facebook речниця Генпрокуратури Лариса Сарган.

Вона пояснила, що "за даними ДФС та за матеріалами кримінального провадження, посадові особи групи споріднених компаній використовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з переводу в готівку безготівкових коштів та з мінімізації податкових зобов'язань підприємств-клієнтів шляхом формування фіктивного податкового кредиту з проведенням безтоварних операцій з використанням підроблених документів підприємств з ознаками фіктивності, що призводило до несплати податків в особливо великих розмірах".

Генпрокурор заслухає матеріали провадження в присутності адвокатів представників ТОВ "Нова пошта" наступного тижня.

"Якщо доказів порушення законодавства з боку посадових осіб ТОВ "Нова пошта" не буде здобуто, кримінальне провадження буде закрито", - зазначила Сарган.

"Вперше в моїй практиці роблять обшук мого кабінету і мене особисто. Забирають особистий комп'ютер. Відчуваю, як просто на очах покращується інвестиційний клімат в країні", - так у Facebook відреагував на обшуки співзасновник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк.

Він уточнив, що до його офіса прийшли десять працівників прокуратури, а вхід-вихід перекрила Нацполіція.

"Платиш 2,3 млрд грн податків, створюєш 30 тисяч робочих місць, сприяєш розвитку малого та середнього бізнесу і отримуєш велике спасибі від держави у вигляді обшуків офісів по всій країні. В мій офіс вдерлися 10 працівників прокуратури, вхід-вихід перекрила Нацполіція. Вилучили мій особистий ноутбук: зараз чекаємо їхнього спеціаліста для копіювання всіх файлів. Хотіли забрати — я не дав. Перерили всі мої папери, обмежили моє пересування офісом і дзвінки. Такого приниження я не пам’ятаю! За іронією, якраз сьогодні завершили стратегічну сесію щодо інвестицій в Україну. А тут, вечір - п’ятниця – прокуратура – поліція - обшуки! Класика жанру. Всім гарного вечора і хай живе свобода підприємництва!", - зазначив Поперешнюк. 

Стрічка новин