З 13 березня лікарі не зобов'язані ходити на кожен виклик пацієнта додому

Міністерство охорони здоров'я починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів. Цього вимагає реформування медицини. Як це відбуватиметься на Полтавщині, розповідали сьогодні на брифінгу в обласному Департаменті охорони здоров'я.

З 13 березня в Україні починається перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26 січня 2018 року, лікар і пацієнт зможуть зв'язатись телефоном і прийняти рішення про необхідність візиту додому до останнього.

На Полтавщині поки що не перейшли на таку модель, говорить директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак, і лікарі продовжують ходити на виклики до пацієнтів.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Я думаю, що коли буде заключена декларація, наприклад, я вчора з депутатами говорив, там буде оговорено з сімейним лікарем і пацієнтом, яка буде їх взаємодія, що вони будуть робити в даному випадку.

Відтепер медичні працівники не повинні заповнювати купу документів. Замість паперових талонів впроваджується оновлена форма 074/о  «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів» в електронному вигляді. У профільному департаменті кажуть: ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Міністерство хоче, є така вимога, перейти на ІСРС-2. Це така програма, де все реєструється. Звернулася людина до медичного працівника, фіксується симптом – головна біль, біль в нозі і таке інше. І коли людина повторно звертається з цією проблемою, теж робиться відмітка.

Такі зміни проводяться на підставі проблем, які виникають у пацієнтів. Віктор Лисак говорить: все намагатимуться наблизити до європейських стандартів.

Стрічка новин