На Полтавщині реорганізовуватимуть інтернатні заклади

Їх структура в першу чергу зміниться типологічно. Відповідно, в області функціонуватимуть наукові ліцеї-інтернати, школи спортивного, мистецького профілю, ліцей з поглибленою військово-патріотичною підготовкою. Питання оптимізації інтернатних закладів стало предметом обговорення на депутатській комісії з питань освіти, науки і культури обласної ради.

У 2017 році депутати Полтавської обласної ради затвердили Цільову програму національно-патріотичного виховання для дітей та молоді. Торік на реалізацію її основних заходів з бюджету Полтавщини спрямували більше двох млн гривень. Цього дня на засіданні профільної комісії очільниця обласного Департаменту освіти і науки Олена Харченко звітує про виконання цієї програми. У 2017 остання включила проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), влаштування змагань «Петлюрівський вишкіл», організацію військово-патріотичного табору «Юний десантник». Плюс до цього у навчальних закладах, говорить Олена Харченко, більше уваги почали приділяти предмету «Захист Вітчизни».

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- В усіх освітніх закладах Полтавщини проводиться робота щодо збільшення кількості годин - так як ми і планували разом із шанованими депутатами - не менше двох на тиждень на вивчення предмету «Захист Вітчизни» за рахунок варіативної складової. Ця робота проводиться і дає певний результат. А також - введення 0,5 ставки посади керівника гуртка військово-патріотичного виховання.

Навчальні заклади, на думку представників військового комісаріату, також потребують додаткової посади заступника директора з національно-патріотичного виховання, аби цю роботу систематизувати.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату

- На даний час на ще недостатньому рівні знаходиться матеріально-технічне забезпечення викладання предмету «Основи захисту Вітчизни». Школи не спроможні обладнати навіть кімнати зберігання зброї. На сьогоднішній день тільки 22 навчальних заклади доповіли про їх готовність. Я не говорю про тематичне обладнання класів, стрілецьких тирів, стройових плаців - усіх тих моментів, які передбачені навчальною програмою, затвердженою МОН в жовтні 2017 року.

А от інтернатні заклади Полтавщини невдовзі будуть реорганізовувати. Зміниться їхня типологічна класифікація. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Департамент освіти і науки пропонує таким чином: на сьогоднішній день ми бачимо в структурі системи закладів обласного підпорядкування 4 наукових ліцеї, 1 ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою (він вже у нас є), спеціалізована мистецька школа-інтернат. Вона ж на сьогоднішній день є в проекті як школа для дітей, які опинилися в складних життєвих умовах.

А також дві школи-інтернати спортивного профілю. Заклади для дітей з особливими освітніми потребами з метою забезпечення належних умов розвитку і навчання планується реорганізувати у навчально-реабілітаційні центри. Санаторні школи-інтернати продовжать функціонувати без змін.

Стрічка новин