Сьогодні у світі відзначають День сну

Сьогодні у світі відзначають День сну

Щорічно в п'ятницю другого повного тижня березня відзначається День сну.

У Всесвітній день сну активізується соціальна реклама, влаштовуються конференції і симпозіуми, присвячені проблемам сну і впливу розладів, пов'язаних з його порушенням, на здоров'я людини і суспільство в цілому. Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну – необхідні умови для збереження фізичного та психічного здоров'я на довгі роки, передає Ukr.Media. У середньому, кожна людина проводить уві сні третину свого життя. Під час сну в нас спостерігається мінімальний рівень мозкової активності і знижені реакції.

Доведено, що тривалі періоди «недосипу» негативно позначаються на якості життя: пропадає почуття гумору, з'являється дратівливість, замкнутість, зацикленість на одних і тих же проблемах. Втрата всього лише 4 годин сну знижує реакцію на 45%. Погіршується пам'ять, можливе загострення різних захворювань.

Медики називають поганий сон сходинкою до майбутніх інсультів, інфарктів, гіпертонії та інших серйозних захворювань. У той же час нормальний сон – один з дієвих способів профілактики серцево-судинних і багатьох інших захворювань, ожиріння. Фахівці стверджують, що недосипання не тільки знижує працездатність, а й призводить до нервових розладів. Сон допомагає мозку позбутися від усього зайвого, «очищаючи» з нейронних сполук непотрібні білки.

Для того, щоб висипатися, досить слідувати декільком простим правилам. Намагайтеся не накопичувати періоди «недосипу». Не варто приймати перед сном алкоголь і кофеїн продукти – вони негативно впливають на нервову систему. Відомо, що шкодить якості сну і то, якщо ви лягаєте спати голодним або, навпаки, щільно поївши. Після вечері і до сну повинно пройти близько 4-х годин. Однак, багато спати - не менш шкідливо, ніж недосипати.

На думку вчених, ідеальна тривалість сну дорослої людини становить 7-8 годин на добу. Деякі фахівці вважають, що жінкам потрібна додаткова година сну, тому що вони більш емоційні. Дітям для нормальної роботи організму необхідно спати не менше 10 годин на добу. Повноцінний сон може знизити у них прояви синдрому дефіциту уваги і гіперактивності і поліпшити поведінку.

Стрічка новин