В Америці виставлять на аукціон авто 1950-х років

В Америці виставлять на аукціон авто 1950-х років

У середині травня аукціонний дім Mecum виставить на торги найбільш незвичайний автомобіль, створений легендою американського "кастомайзингу" Джорджем Баррісом. Машина дебютувала в 1954 році на виставці Petersen Motorama, а її створення обійшлося в 25 000 доларів (на сьогодні сума склала б близько 300 тисяч доларів).

Автомобіль, відомий під ім'ям The Golden Sahara, почав своє життя як Lincoln Capri Hardtop зразка 1953 року. Після аварії, в результаті якої машина позбулася верхньої частини, Барріс вирішив використовувати її для амбітного проекту. Фінансову сторону питання взяв на себе замовник – житель Огайо Джеймс Сконзакес.

 У результаті переробок, автомобілю повністю поміняли передню та задню частину кузова, встановили опукле лобове скло, задні крила з інтегрованими повітрозабірниками та нову кришку багажника, відлиту за формою запасного колеса. Щоб відкрити її, потрібно було повернути номерний знак.

л

Ті деталі, які раніше були хромованими, покрили 24-каратним золотом. Для отримання унікальної золотистої фарби з перламутровим ефектом використовували риб'ячу луску. Для цього її змішували з прозорим лаком і тонером. У автомобілі був встановлений телевізор, магнітофон, радіо і міні-бар з холодильником.

 У 1956 році доопрацюванням машини зайнялася детройтська автомайстерня Delphos Machine and Tool. The Golden Sahara отримала нові чотирисекційні фари, подвійний задній плавник і неймовірний для свого часу набір електроніки. Керувати машиною можна було за допомогою керма, кнопок і встановленого по центру важеля, як літаком. У передньому бампері були встановлені сенсори системи екстреного гальмування, а скляні секції коліс підсвічувались під час повороту.

д

The Golden Sahara оснащувався функцією голосового та віддаленого управління, за допомогою якої можна було запускати та глушити двигун, відкривати двері й керувати розгоном і гальмуванням. Крім цього, авто могло пересуватися і самостійно – без водія.

ж

З середини 1960-х років автомобіль зберігався в будинку Сконзакеса і досі не з'являвся на публіці.
У січні на аукціоні Barrett-Jackson продали особисту машину Барріса – Ferrari 308 GTS. Спорткар, оснащений електронною панеллю приладів, телефоном NEC, телевізором Sony, аудіосистемою Kenwood і камерою заднього виду, дістався новому власнику за 93 500 доларів.

Стрічка новин