«Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!»

Під таким лозунгом пройшло урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання. Цьогоріч саме Полтаві випала честь офіційно відкрити Тиждень для всієї України. На захід завітало 233 учня.

З Полтавщини цьогоріч стартує Всеукраїнський Тиждень читання – щорічно честь розпочати останній надається одній з дитячих бібліотек держави. Цього разу свято розпочалося на базі Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного. Їй у 2018-му виповнюється 80 років з часу заснування. 

Лариса Митрофанова, директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Для дітей протягом цього тижня буде безліч заходів, які пов'язані з книгою, з бібліотекою. Зустрічі с письменниками, літературні вікторини і цікавинки, різні змагання.

Директор Національної бібліотеки для дітей говорить: Тиждень дитячого читання започаткували в далекому 1943 році. Захід завжди проходить на весняних канікулах. 

Ініціатор останнього – Національна бібліотека України для дітей, а мета свята – популяризація книги та заохочення малечі до систематичного читання.

Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки для дітей

- Захід цей ще можна назвати книжковими іменинами, бо ми святкуєм книжку. До книжки приходять в гості її шанувальники – діти.

На захід запросили бібліотекарів, письменників, видавців, представників громадськості та двісті тридцять три учня полтавських шкіл. Наймолодший з присутніх – Кирил Смирнов – зізнається: читати йому подобається. Любов до книжок хлопцю прищепили батьки, читаючи казки на ніч.

Кирил Смирнов, першокласник 

- Люблю читати всякі букварі, про тварин. Ще я люблю читати казки.

Софія Яковюк говорить, що також любить читати казки, тому що її улюблений жанр – фантастика.

Софія Яковюк, учениця 4-го класу

- Моя улюблена книжка – «Аліса в країні див», тому що там різні дива, і мені це дуже цікаво.

Наприкінці заходу кожній дитині вручили подарунки: книжку та блокнот-сувенір з емблемами Всеукраїнського Тижня дитячого читання та Полтавської обласної бібліотеки для дітей.

Стрічка новин