З 16 березня набувають чинності зміни у Кримінальному процесуальному кодексі України

Нововведення стосуються механізму задоволення клопотань, призначення експертиз тощо. Більше навантаження, відповідно до впроваджених змін, на свою роботу отримують слідчі та судді.

У Кримінальному процесуальному кодексі України з 16 березня чинності набувають зміни в законодавстві.

Володимир Тимошко, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- З 16 березня усі клопотання, які слідчі за погодженням з прокурором або прокурори можуть подавати в рамках забезпечення кримінального провадження, а це – 90% клопотань, буде подаватися до суду, на території якого знаходиться юридична адреса органу поліції.

На Полтавщині це – адреса ГУ НП в області, а відтак – Октябрський районний суд міста. До нього будуть з'їжджатися з клопотаннями слідчі, наприклад, з Оржицького відділення чи Кременчуцького відділу поліції. Це, за словами Володимира Тимошка, призводитиме до суттєвого затягування досудового розслідування. Зазнає змін і процедура призначення експертиз. Останні проводитимуть лише за ухвалою суду і виключно в державних установах. Це, зазначає начальник слідчого управління, також уповільнюватиме процес розслідування справ. Торкнувся на прес-конференції Володимир Тимошко і активно обговорюваного в пресі питання стосовно поховання осіб, зокрема тих, які померли природною смертю.

Володимир Тимошко, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- За Законом, якщо його читати буквально, слідчий повинен звернутися до суду, отримати ухвалу суду на призначення судово-медичної експертизи, в якому буде стояти питання про причину смерті, є тілесні ушкодження або їх немає, механізм отримання, локалізація. І тільки з ухвалою про призначення експертизи передати тіло в морг, як громадяни це називають, і Бюро судово-медичних експертиз, як це називають слідчі.

Аби спростити цю процедуру для громадян, органи поліції, прокуратури, представники Бюро судово-медичних експертиз домовилися проводити необхідні дослідження відповідно до Наказу МОЗ 1995 року без ухвали суду. Тож, запевнили правоохоронці, люди не відчують незручностей та додаткових турбот.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію