Школярі Полтави продемонстрували свої знання про птахів на міському святі

40 років поспіль на базі природничого факультету педагогічного університету проводять дитяче свято «У світі птахів». Змагалися юні орнітологи у чотирьох номінаціях.

333 учні з усіх шкіл та позашкільних закладів освіти Полтавської області зібралися у стінах педагогічного університету. Тут щорічно проводять свято птахів. Влаштовують його на честь приходу весни та повернення перелітних птахів. Організаторами свята виступає кафедра біології та основ здоров'я людини природничого факультету навчального закладу, обласний еколого-натуралістичний центр, а також школа №27.

Олена Ухань, начальник відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Департамент освіти і науки приділяє надзвичайно велику увагу екологічному вихованню підростаючого покоління. Наші діти беруть дуже активну участь у всіх природоохоронних акціях й заходах, які проводяться не лише у місті Полтава, а й в області та в Україні.

Дійство, що відбувається на початку весни, – це не просто свято, а конкурс. Учні шкіл змагатимуться у різних номінаціях: кращий малюнок, пташиний будинок, годівничка, а також за звання найкмітливішого знавця птахів.

Віталій Бедніна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

- Звичайно, будуть нагороди для дітей. Конкурси, вони передбачають і призові місця. Тож діти будуть нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, а також подарунками обласного еколого-натуралістичного центру, подарунки будуть тематичні.

Охочих взяти участь у конкурсі щороку все більше, кажуть організатори. Чимало дітей демонструють свої таланти та знання тут вже не вперше. Одна з досвідчених учасниць конкурсу – Рима, яка навчається у 21-й гімназії.

Рима Фаріджин, учасниця конкурсу

- Мої вчителі, вони беруть активну участь, разом з учнями нашої школи на уроках трудового навчання кожен рік ми виготовляємо годівнички, а також підгодовуємо пташок.

Про активну допомогу крилатим друзям говорить і Маргарита. Дівчинка навчається у 7 класі школи №10. Основним досягненням свого навчального закладу називає те, що вони гуртом зуміли зібрати понад двадцять кілограмів корму для птахів.

Маргарита Шапошник, учасниця конкурсу

- Ми годуємо пташок, наші старші класи виготовляють годівнички, малюють плакати, роблять презентації. Менші класи виходять на шкільне подвір'я разом з черговим по школі, та вони годують пташок.

Такі свята, розповідають організатори, справді виховують у дітей любов до природи. Учасники конкурсу часто і в дорослому житті також обирають для себе шлях, пов'язаний із захистом навколишнього середовища і тварин.

Марина Гриньова, декан природничого факультету ПНПУ ім.В.Короленка

- Діти вчаться не тільки любити природу і шанувати її багатства, але і на науковій основі досліджувати її, що дуже дуже цінно.

Стрічка новин