Полтава незабаром матиме новий вигляд

Представники проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується у співпраці з німецькою компанією GIZ, запропонували власне бачення реконструкції міста. Завітав на обговорення і ментор проекту GIZ в м.Полтава Матіас Брандт, адже проект – ще в процесі розробки та вимагає доповнень. Реалізацію «нової» Полтави планують на 2020-2030 роки.

Такий вигляд матиме Полтава, але поки що це – на паперах та в проекті, який цього дня презентують представники «Інтегрованого розвитку міст в Україні».  

Ірина Брижань, керівник проектного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві

- Ми пропонуємо один із наших варіантів – це на першому етапі розширити саме пішохідну зону по вулиці Соборності, включаючи Сонячний парк, але це не просто розширення, а й благоустрій. І що є цікавим, привабливим має бути не тільки центр міста, а й підцентри міста.

Це все для того, щоб наблизити Полтаву до міст європейського зразка. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Кожен з нас хоч раз був в європейських містах і звернув увагу, що в кожній частині міста, європейського міста, є пішохідна зона. Сьогодні у нас теж є ця пішохідна зона – від «Злато місто» до вулиці Гоголя, але та пішохідна зона начеб-то й бруківка, начеб-то гарно й красиво ця бруківка, але це вже позаминуле століття.

Тому під час засідання міждисциплінарної робочої групи з питання «Посилення статусу Полтави як регіонального центру» детально обговорювали всі моменти у новому проекті, щоб узгодити всі деталі, а сам проект був рентабельним для міста.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Визначити плюси і мінуси, і напрацювати те, в яких саме напрямках ми повинні розвиватися так, щоб місто було комфортним, щоб місто було більш економічно-стабільним і розвивалося в економічному напрямку та було привабливим для туристів.

Цього дня представили лише один напрям – реконструкцію вулиці Соборності. А попереду ще концепції всіх ключових сфер, що потребують першочергового розвитку, серед яких: диверсифікація економіки, туризм та культура, житло та житлова інфраструктура, довкілля та розвиток зелених зон.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- І мені буде приємно, якщо цей проект втілиться в життя, і саме наші мешканці зі своїми дітьми приїдуть в центральну частину міста, і отримають моральну, гарну, чудову насолоду для відпочинку.

Адже, крім реконструкції вулиці Соборності, в планах очільника міста – оновити вигляд Корпусного парку та ансамблю Круглої площі. Не залишиться без уваги й вулиця Пушкіна та Центральний ринок. Все це – у планах на 2020-30 роки.

Стрічка новин