На Полтавщині атовці зможуть працювати на комунальному охоронному підприємстві

Про створення останнього у четвер йшлося на засіданні в облдержадміністрації. Чоловіки, які повернулися зі Сходу, у такий спосіб будуть соціалізуватися, а деякі комунальні заклади та установи отримають надійний захист. Яким чином буде фінансуватися це підприємство і коли перші атовці перекваліфікуються в охоронців – дивіться далі.

Свою військову форму учасники антитерористичної операції, які повернулися додому, можуть невдовзі змінити на нову – охоронну. Адже і в мирному житті вони можуть стати на захист громадян. У Полтавській області створюють комунальне охоронне підприємство, де працюватимуть учасники АТО.

Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області

- Я бачу, це – соціалізація наших бійців, які закінчили свій контракт або демобілізувалися у 2016-17 роках. Я переконаний, що у нас все вийде, і головне – не забувати одного: ми своїх не кидаємо!

На сьогоднішній день ініціативна група працює над необхідною документацією для створення такого підприємства. Його працівники матимуть повний соцпакет та, за словами організаторів, зможуть швидше адаптуватися до мирного життя. На їхні плечі буде покладена не тільки охорона комунальних закладів, а й національно-патріотичне виховання.

Анатолій Проценко, в.о. керівника комунального охоронного підприємства

- Важливим є те, що безпеку громадян охоронятимуть професіонали своєї справи, тобто, учасники антитерористичної операції на Сході країни. Хлопці, які самовіддано захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. На нашу думку, не зрадять надій і сподівань наших співвітчизників і сповна використають свої здібності та вміння задля суспільної користі.

Створення такого охоронного підприємства, до якого входитимуть учасники АТО, повністю підтримує обласна влада.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми плануємо на наступній сесії затвердити через рішення обласної ради як створену комунальну установу, і внесемо зміни до показників обласного бюджету, і перший фінансовий транш надамо для того, щоб ця структура почала працювати, але мета, щоб вона сама собі заробляла гроші.

За оптимістичними прогнозами, нова структура може запрацювати вже у травні цього року.

Стрічка новин