Освітян навчали розбиратися в тонкощах правопросвітництва

У Полтаві відбувся семінар з питань посилення правової обізнаності учасників навчально-виховного процесу. Його слухачами стали заступники директорів міських шкіл.

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги цього дня – навчальний семінар. Влаштували його в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю з міським управлінням освіти.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області

- Сьогодні у наш непростий час, коли постійно змінюється чинне законодавство, коли пересічна людина не в змозі спостерігати, тримати руку на пульсі цих змін у правовому полі, наші працівники мають якраз одне з ключових завдань – роботу у напрямку правопросвітництва.

Мета цього зібрання – налагодження ефективних комунікативних зв'язків між працівниками системи правової допомоги та представниками навчальних закладів. Цей семінар, кажуть організатори, має забезпечити тісну співпрацю у частині підвищення провової поінформованості як педагогічних працівників, так і батьків та учнів. Розпочали семінар із роз'яснення роботи безоплатної системи правової допомоги, її первинної та вторинної ланок.

Людмила Бубир, директор Другого Полтавського міського центру БПД

- Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії громадян, які визначені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»: малозабезпечені, інваліди, учасники бойових дій, учасники АТО.

А нещодавно до цих категорій додалася ще одна – діти.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області

- Така категорія, як діти, до цього вони мали можливість на вторинну правову допомогу лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки, тепер ми маємо можливість захищати всі категорії дітей.

Учасники семінару також обговорили належну реалізацію в області Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», проекту «Я маю право!», ініціативи Координаційного центру з надання правової допомоги.

Стрічка новин