Газонебезпечні роботи у замкнутому просторі

Представникам «Полтававодоканалу» і обласних комунальних підприємств нагадали правила проведення газонебезпечних робіт у замкнутому просторі

Учора на виробничій базі «Полтававодоканалу» пройшов семінар-інструктаж для працівників підприємств водо- та теплопостачальних організацій області щодо організації, підготовки і безпечного проведення газонебезпечних робіт в замкнутому просторі. Проводили захід представники Управління Держпраці у Полтавській області.

Спеціалісти Управління Держпраці акцентували увагу на запобіганні нещасних випадків, які трапляються під час виконання газонебезпечних робіт. Мова йде про колодязі, промислові об’єкти, побутове господарство, приміщення і насосні станції, де є вірогідність загазованості.

На базі «Полтававодоканалу» проводяться щомісячні, квартальні і річні навчання, інструктажі. На тренувальному майданчику підприємства випробовують засоби захисту і навчають працівників відпрацьовувати необхідні навички.

Тренувальні заняття відбуваються на кожному об’єкті. Його обирають для заходів, якщо потягом якогось терміну тут помічали порушення, які могли призвести до ушкодження здоров’я працівника. У цьому випадку, на такому об’єкті посилюють заходи з охорони праці. А інциденти розглядаються на тренінгах та лекціях для співробітників.

— Багато відіграє людський фактор — ігнорування правил безпеки, не застосування засобів захисту. Ми проводимо заходи, що мають профілактичну мету. Упевнені — вони допоможуть вберегти життя. «Водоканалівців» інструктують щокварталу, за необхідністю проводять позачергові тренувальні заняття, — розповів заступник гендиректора з охорони праці «Полтававодоканалу» Сергій Циб.

Начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак наголосив на актуальності семінару-наради, оскільки в державі наразі стається багато нещасних випадків пов’язаних із виконанням газонебезпечних робіт. Управління регулярно проводить зустрічі, на яких роз’яснюють проведення таких робіт.

У теплі пори року випари концентруються в приямках, колодязях, і під час виконання робіт в замкненому просторі працівниками недостатньо кисню. У таких випадках люди можуть втратити свідомість, що може призвести до смерті. Одна з причин —відсутність підготовчих робіт, семінарів-інструктажів.

— Такі випадки відбуваються через неправильну організацію процесу: роботи мають виконуватися не менш ніж трьома людьми, які мають спеціальні пояси і страхувальні мотузки, — зазначив Сергій Щербак. — Ми зібрали представників комунальних підприємств області, аби розповісти як безпечно виконувати їхню роботу. Оновити в пам’яті основні вимоги, щоб запобігати неприємним випадкам в майбутньому.

Лектори розповіли про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці і про зміни в законодавстві щодо соціальних гарантій працівникам, зайнятим у шкідливих умовах.

Стрічка новин