14 березня в Україні відзначається День добровольця

В театрі імені Гоголя на урочистому заході вшановували останніх – запросили добровольців та родичів загиблих в зоні АТО

Для Віталія Турпітька День добровольця – це день тих людей, які без повістки прийшли до військкоматів, щоб виконати свій обов'язок із захисту Батьківщини. Він був начальником медичного пункту 3 батальйону 72 механізованої бригади. Відтворює в пам’яті 2014 рік Віталій неохоче.  

Віталій Турпітько, доброволець 

- Загиблих було, в мене особисто 12, які через мене пройшли. А поранених, я на третьому десятку збився. На медиків навіть полювали більше, ніж на звичайних бійців, тому що ми могли врятувати набагато більше життів у разі бойових дій.

На урочистому зібранні в театрі імені Гоголя вітали полтавських добровольців та згадували тих, хто загинув в зоні АТО. Ведучий заходу поетично назвав їх безсмертним військом. До пам'ятника героям АТО всі бажаючі могли покласти квіти.

Віктор Трофименко служив в добробаті «Дніпро-1». Саме для нього День українського добровольця – незайвий привід згадати тих, кого вже немає серед живих. 

Віктор Трофименко, доброволець

- У мене в телефоні є список номерів, куди я вже не зможу ніколи подзвонити. Зараз там 71 номер.

«Лицарський хрест добровольця» – таким орденом нагородили одинадцятьох наших земляків, які воювали на Сході. Ордени вручили посмертно. Їх отримали родичі загиблих.

Про те, що Володимир Соломин йде воювати, знав батько хлопця, мати дізналася, тільки коли він отримал кульове поранення в руку. Говорить, що йшов воювати не за гроші, а через власні переконання.

Володимир Соломин, доброволець 

- Тоді час був такий. Тоді це був справжній захист Батьківщини. Зі мною, наприклад, воювали люди, котрі шли через власні переконання.

Стрічка новин