В ОЦЕВУМі пройшов 35-ий обласний зліт юних краєзнавців

Цьогоріч ювілейний зліт присвятили 65-річчю туристсько-краєзнавчого руху на Полтавщині. Понад 100 вихованців з 17-ти районів області матимуть 2 дні для обміну та набуттю нового досвіду.

Стенди в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді прикрашені яскравими фотографіями з туристичних мандрівок та власними краєзнавчими дослідженнями. Полтавський центр туризму і краєзнавства Полтавської обласної ради вже втридцять п'яте провів зліт юних краєзнавців. Цього разу гостей значно більше, ніж зазвичай.

Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської ОДА

- Зліт проводим у дещо іншому форматі. Якщо раніше ми запрошували краєзнавців і активістів з музеїв при закладах освіти, то цього року ми запросили і туристів, які займаються спортивним туризмом, спортивним орієнтуванням, запросили і учасників військово-патріотичних ігор, які проводяться у нас в області.

Цьогоріч зліт присвятили 65-річчю туристсько-краєзнавчого руху на Полтавщині. Тож серед учасників заходу – чимало тих, хто вже відомий і за межами області. Керівник краєзнавчо-пошукового об'єднання «Дзвін» з Гадяча говорить: спільна робота представлена під час зльоту – далеко не перша. Проект гадяцької молоді бачили і в європейських країнах.

Людмила Субко, керівник краєзнавчо-пошукового об'єднання «Дзвін» (м.Гадяч)

- Ми відтворили це на проекті. Литва, Польща та Україна. Ми вирішували і довго думали, на основі чого вони триматимуться, ось ці об'єднання, і вирішили на трьох мовах написати основні християнські цінності: віра, надія і любов.

Є чим похизуватися на зльоті і команді з Лубенського району.

Сергій Мисник, директор Калайдинцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Лубенський район)

- Сьогодні ми презентуємо свій історико-краєзнавчий музей, який носить звання зразкового та нараховує сім музейних кімнат. Презентуєм роботу пошукових загонів, які неодноразово стають переможцями на обласних злітах, команди із спортивного орієнтування.

Про туризм та краєзнавство у Полтаві гостям та журі розповідали вихованки гуртка «Рідний край» та «Мандрівник», що у міському центрі позашкільної освіти. Дівчата демонструють нагороди з конкурсів та фотографії з подорожей. Найяскравішим походом вони називають похід у Карпати.

Ліза Довгополик, вихованка Полтавського міського центру позашкільної освіти

- Цей похід тривав 10 днів. Ми ходили по горам. Це неймовірна краса, почуття, що неможливо передати, і коли ти вже на горі з висоти пташиного польоту дивишся донизу.

Протягом наступних двох днів усі учасники матимуть насичену програму перебування у Полтаві, включаючи виставки, обмін досвідом, спілкування одне з одним та екскурсії містом. У перший день у рамках заходу пройшла благодійна акція «Подаруй частинку тепла» – підготовка подарунків-посилок для воїнів-учасників АТО. А вже наступного дня переможці та лауреати зльоту отримають грамоти від Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та цікаву краєзнавчу літературу.

Стрічка новин